Vali Dalmaz'dan Sivassporlu Futbolculara Galatasaray Maçı Öncesi Moral Ziyareti

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, Zorlu Galatasaray Maçı Öncesi Sivasspor'a Moral Ziyaretinde Bulunarak, Futbolculara 35 Bin YTL Prim Sözü Verdi.

Vali Dalmaz'dan Sivassporlu Futbolculara Galatasaray Maçı Öncesi Moral Ziyareti

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, zorlu Galatasaray maçı öncesi Sivasspor'a moral ziyaretinde bulunarak, futbolculara 35 bin YTL prim sözü verdi.

Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri'ne gelen Vali Dalmaz, tesislerin önünde Sivassporlu yöneticiler tarafından karşılandı. Teknik direktör Bülent Uygun ve futbolcularla tesislerde sohbet eden Vali Dalmaz, özellikle İsrailli golcü oyuncu Balili ile koyu bir sohbete daldı.

Ziyarette konuşan Vali Dalmaz, Sivasspor'un Süper Lig'de tekrar liderliğe yükselmesi nedeniyle futbolcuları, teknik heyeti ve yönetimi kutladı. Başarının kalıcı olması gerektiğine dikkat çeken Vali Dalmaz, "Eğer birden çıkmışsanız, birden düşmeniz de mukadderdir. Biz diyoruz ki bizim düşmemiz mütevazı olsun, ilimizin gelişmesi mütevazı olsun ama emin adımlarla yavaş yavaş tam zirveye ulaşmış olmayı istiyorum" dedi.

Sivasspor'un başarısının takıma destekle olacağına dikkat çeken Vali Dalmaz, hafta sonu yapılacak olan Galatasaray maçı için galip gelinmesi halinde her futbolcuya bin YTL prim sözü vererek, şunları söyledi:

"Ben kendi çapımda, yapabildiğim kadarı ile galibiyette birer milyar ve toplamda 35 milyar prim öneriyorum. Bunu da basın huzurunda sizlerle paylaşıyorum. Bu çok küçük ve sembolik bir rakam. Ben de il valisi olarak çok zengin değilim. Ama bunu çeşitli imkanlarla, ortaya koyduğumuz bağışlarla taahhüt ediyorum. Ve inşallah en kısa sürede galibiyet durumunda hepiniz benimle birliktesiniz. Bu güzelliği ve beraberliğin Galatasaray maçında ve sonrasında da devamını gönülden temenni ediyorum, hepinize başarılar

diliyor ve gözlerinizden öpüyorum".

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun da Vali Dalmaz'a teşekkür etti. Sivasspor tesislerinin ve başarısının kendilerine yapılacak olan destekle artarak devam edeceğinin altını çizen Uygun, tesislerin tamamlanması ile birlikte tesisler anlamında şampiyon olacaklarını ifade ederek, "Veysel Dalmaz valimizin devamını getirdiği süreç içerisinde inşallah kalan ve bitirilmesi düşünülen tesislerle birlikte Sivasspor olarak Türkiye'de şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz. Tesisler anlamında şampiyonluğumuzu ilan

edeceğiz. Futbol anlamında da siz insanların gönlünde bir taht kurdunuz. Kayseri ve Trabzon halkının sizlere olan sevgisini, sizlere çektiği mesajları ve sizlerin de onlara gösterdiğiniz onurlu davranışınıza teşekkür etmesi çok büyük bir anlam katıyor. Dolayısıyla onların astığı pankartlar çok şey ifade ediyor. Paralar verseniz onları yaptıramazsınız. Bunu başaran ben başta olmak üzere sizlerden tüm Sivas halkı gurur duyuyor. Galatasaray maçında da gerekeni yapacağınızı biliyoruz. Sizi seviyoruz. Sayın

valimizin verdiği primden dolayı da kendisine teşekkür ediyoruz. Desteklerinin fazlasıyla devam edeceğini biliyoruz" dedi.

SİVASSPOR TESİSLERİ İÇİN YENİ KONTRAT YAPILACAK

Açıklamasında İl Özel İdaresi'ne ait olan Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri'nin kulüp ile kontratının tamamlandığını ve yenileneceğini de sözlerine ekleyen Uygun, "Kontratımız bitmiş durumda. Şu andan itibaren sayın Valimiz ve İl genel Meclisi Ahmet Turan Erkut ağabeye dönmüş durumdayız. Buraya döndüğümüz için de tekrar 19 veya 29 yıllığına kiralayacağız. Ve hep beraber buraları daha iyi yerlere götüreceğiz. Hep beraber bunu başaracağız. Sayın Valim, sayın Belediye Başkanım Sami Aydın da dahil

olmak üzere herkes el ele beraberce güzel gönlere gidiyoruz. Onun için hep beraber bu başarının karşılığını vereceğiz. O yüzden bu destekten dolayı da başta Sayın Valim ve herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile tamamlandı.

(İG-MFS-ÖK-S)