Vali Çomaktekin Açıklaması

Vali Çomaktekin Açıklaması
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Vali İbrahim Halil Çomaktekin, hayata geçirilen projelerle tarım sektöründe çalışan çiftçilerin refah düzeyinin yükselmeye başladığını söyledi.

Vali İbrahim Halil Çomaktekin, hayata geçirilen projelerle tarım sektöründe çalışan çiftçilerin refah düzeyinin yükselmeye başladığını söyledi. 

Çomaktekin, tarım arazilerinin sulanmasına katkı sağlamak amacıyla Gökhöyük mevkisinden, Doğantepe köyüne su gönderen pompa hattının açılışını gerçekleştirdi.

Açılış törenine, Vali Çomaktekin'in yanı sıra Belediye Başkanı Cafer Özdemir, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Çomaktekin, tarih boyunca medeniyetlerin hayat bulduğu bölgelerde mutlaka suyun ve toprağın verimli olduğu belirterek, "Burada sürekli kazı çalışmaları yapılıyor. Kazı çalışmalarında da insanlığa ait çok önemli medeniyet izlerine ulaşıyoruz. Bunun sebebi buradaki su yataklarıdır. Suyun olmadığı yerde hiçbir zaman hayat ve medeniyet olmamıştır. Bizler de verimli suları ve toprakları gördükçe, birbirine aşık olan bu iki unsuru buluşturmamız gerektiği sonucuna varıyoruz. Böylece verimlilik artmaya başlıyor. İnsanoğlu hayat buluyor" dedi.

Devletin ve hükumetin bu bölgeye dönük önemli tarım projelerinin olduğunun altını çizen Çomaktekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hayata geçirilen projelerle tarım sektöründe çalışan çiftçi kardeşlerimizin refah düzeyi yükselmeye başlıyor. Daha çok ürün alıyorlar. İnsanımız en fazla tarım sektöründe istihdam ediliyor. Burada işçi sayısı yetmediği için Türkiye'nin dört bir tarafından insanlar bu bölgeye geçimlerini sağlamak üzere geliyorlar. Dolayısıyla büyük bir nüfus bu sektörden rızkını tedarik etmiş oluyor."

Konuşmaların ardından yapılan dua ile su pompa istasyonunun açılışı yapıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title