Vali Çakır'dan Hayırsever Çifte Sürpriz Ziyaret

Vali Çakır'dan Hayırsever Çifte Sürpriz Ziyaret

Kastamonu Valisi Nurullah Çakır, Kendisinden Randevu Talebinde Bulunan 94 Yaşındaki Hayırsever İşadamı Mustafa Sıtkı Erkek ve Eşi Hikmet Erkek İçin "Böyle Değerli ve Hayırsever Kişilerin Ancak Ayaklarına Gidilir" Diyerek Kendilerini Taşköprü'deki Evlerinde Ziyaret Etti.

Vali Çakır'dan Hayırsever Çifte Sürpriz Ziyaret

Kastamonu Valisi Nurullah Çakır, kendisinden randevu talebinde bulunan 94 yaşındaki hayırsever işadamı Mustafa Sıtkı Erkek ve eşi Hikmet Erkek için "Böyle değerli ve hayırsever kişilerin ancak ayaklarına gidilir" diyerek kendilerini Taşköprü'deki evlerinde ziyaret etti.

İstanbul'da yaşamalarına rağmen memleketi Taşköprü'ye sayısız hizmetlerde bulunan işadamı Mustafa Sıtkı Erkek ve eşi Hikmet Erkek, tatil için memleketleri Taşköprü'ye geldi. Erkek çifti memleketlerine geldikten sonra Kastamonu Valisi Nurullah Çakır'a nezaket ziyaretinde bulunmak istedi. Kastamonu Valisi Nurullah Çakır da "90 yaşını aşkın Erkek çifti gibi değerli insanların ancak ayağına gidilir" diyerek eşi Cemile Çakır ile birlikte hayırsever iş adamı Mustafa Sıtkı Erkek ve eşini Taşköprü'deki evlerinde ziyaret etti.

Taşköprü'de ilçe Kaymakamı Ayhan Kartlı ve Belediye Başkanı Mustafa Günay tarafından karşılanan Vali Çakır ve eşi Cemile Çakır, daha sonra Erkek çiftinin evine geçti. Erkek çiftinin ellerini öpüp Taşköprü'ye ve Kastamonu'ya katkılarından dolayı kendilerine çiçek takdim eden Vali Çakır, Türk ilaç sanayinin temel taşlarından ve Paneljin ve birçok ilacın mucidi olan Mustafa Sıtkı Erkek ve Hikmet Erkek çiftini Taşköprü'ye olan sayısız hizmetlerinden dolayı kutladı.

İlerleyen yaşlarına rağmen memleketlerinden kopmayan Erkek çiftinin örnek alınması gerektiğini belirten Nurullah Çakır, İstanbul'da yaşamalarına rağmen memleketleri Taşköprü'de birbirinden güzel projeleri hayata geçirdiklerini ve bu davranışlarıyla Erkek çiftinin diğer işadamları ve vatandaşlar tarafından da örnek alınması gerektiğini vurguladı.

Çakır, son olarak yaşlı çiftin memleketleri Taşköprü'ye yaptıkları hizmetlerin yaşatılması için geçtiğimiz yıllarda bağışladıkları ve ilçenin en büyük konağı olan Delibeyoğlu Konağı'nın da restore edilerek Taşköprü'ye ve ilçe turizmine kazandırılması için Valilik olarak destek sağlayacakları sözünü verdi.

Hayırsever işadamı Sıtkı Erkek de kendilerine bir jest örneği göstererek evlerinde kendilerini ziyaret eden Vali Nurullah Çakır ve eşi Cemile Çakır'a teşekkür ederek, hayatlarının el verdiği sürece memleketlerine ve insanlığa faydalı şeyler bırakmak için çaba harcayacaklarını ifade etti. Çakır çifti, yaşlı çiftin bu duyarlı davranışlarından dolayı tekrar tebrik ettikten sonra Taşköprü'den ayrıldı.

Hayırsever işadamı Mustafa Sıtkı Erkek, başta 42 bin metrekare alan üzerine kurulu spor salonu, atölyeleri, yurtları, lojmanları, basket-futbol ve voleybol sahaları ve kütüphanesi bulunan Endüstri Meslek Lisesi'ni ilçeye kazandırarak, ilçenin en büyük konağı olan Delibeyoğlu Konağı'nı İlçe Kaymakamlığı'na bağışladı.

(AD-SÖ-BÖ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA