Vali Büyük'ün Veda Ziyaretleri

Vali Büyük'ün Veda Ziyaretleri

Sakarya' Valiliği'ne Atanan Edirne Valisi Mustafa Büyük, Veda Ziyaretlerine Devam Ediyor

Vali Büyük'ün Veda Ziyaretleri
19.05.2010 17:09 | Son Güncelleme: 19.05.2010 17:09

Sakarya' Valiliği'ne atanan Edirne Valisi Mustafa Büyük, veda ziyaretlerine devam ediyor. Trakya Gazeteciler Derneği'ni (TGD) ziyaret eden Vali Büyük'ün veda konuşması sırasında bir basın mensubu göz yaşlarını tutamadı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve TGD Başkanı Lütfü Karakaş ve TGD üyelerinin karşıladığı Vali Büyük, burada yaptığı konuşmada, hafta başı Edirne'den ayrılacağını söyledi.

Edirne'de görev yaptığı sürede mutlu olduğunu ve onur duyduğunu ifade eden Vali Büyük, şunları kaydetti:

'İki sene çalıştık, onurlu gururluyum. Güzel bir dönemdi. Basında çalışan herkesin samimi içten olduğu gibi ne biliyorsa, doğruyu aksettirmeye çalıştığını gördüm. Bunun için de hiç kırılmadım, incinmedim. Gazeteciliğin çok zor olduğunu biliyorum, hele hele yerelde bu kadar sınırlı imkanlarla gazetecilik yapmak, gazeteciliği kendi kuralları içinde yürütebilmenin zorluklarını biliyorum.'

Veda etmenin çok kolay olmadığını dile getiren Vali Büyük, şöyle devam etti:

'Her şeye rağmen bu sürenin sonunda hoş bir seda bırakabildiysek benim için çok büyük mutluluk. Sizlerin hepinizin yüzüne gözünün içine bakıp ki bunu derken de içtenliğimle söylüyorum. Söyleyebilmek, herkesin gözünün içine bakabilmek kolay değil. Bunu yapıyorum mutluyum. İnşallah dostluğumuz yine devam eder. Gücümüz, imkanımız olur. Edirne benim için artık hemşehrisi olduğum bir kent. Unutmamın imkanı yok.'

Vali Büyük'ün veda konuşması sırasında, gazetecilerin duygulandığı gözlenirken, Hudut Gazetesi Muhabiri Sevcan Kalıpçinden ise göz yaşlarına hakim olamadı.

(BAR-NA-NÖZ) - EDİRNE

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title