Vali Bulut, Şampiyonlara Ödüllerini Verdi

Bingöl'de Düzenlenen 3. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Oyunları'nda Dereceye Giren Erzurumlu Sporculara Ödülleri Vali Sami Bulut Tarafından Verildi.

Vali Bulut, Şampiyonlara Ödüllerini Verdi

Bingöl'de düzenlenen 3. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Oyunları'nda dereceye giren Erzurumlu sporculara ödülleri Vali Sami Bulut tarafından verildi.

Geride bıraktığımız haftasonu Bingöl'de düzenlenen ve 23 ilden binin üzerinde sporcunun katıldığı kış oyunlarında dereceye giren 7 sporcu ve antrenörlerine para ödülü verildi. Başarılı sporcuları ve antrenörleri makamında kabul eden Erzurum Valisi Sami Bulut, alınan başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye şampiyonalarında da aynı başarıları beklediğini söyleyen Bulut, sporla ilgilenenlerin derslerinde daha başarılı olduklarının altını çizdi.

3. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Oyunları hakkında Vali Sami Bulut'a bilgi veren Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ise genel müdürlüğün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki gençleri spora teşvik etmek için her yıl düzenlediği kış oyunlarına katılımın oldukça yüksek olduğunu söyledi. Çintimar, müsabakalara 23 ilden binin üzerinde sporcunun katıldığını hatırlatarak, Erzurumlu sporcuların hem takım halinde birinci, hem de ferdi olarak çeşitli dereceler elde ettiğini vurguladı.

Çintimar'ın yaptığı bilgilendirmenin ardından, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporculara ödenmek üzere gönderilen para ödülleri Vali Sami Bulut tarafından sporculara verildi.

3. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Oyunlarında dereceye giren sporcular, elde ettikleri dereceler ve aldıkları para ödülleri şöyle:

Antrenör Ahmet Aktaş 3 bin 350 TL, Aykut Taşçı (2.lik) bin 340 TL. Süleyman Yılan (iki yarışta 3.lük) 2 bin 10 TL. Hatice İncesu (1 ve 3.lük) 2 bin 680 TL. Ertuğrul Yalçın (3.lük) bin 5 TL, Elanur Yalçın (iki 1.lik) 3 bin 350 TL. Ceyda İpçioğlu (iki 2.lik) 2 bin 680 TL. M.Sait Demir (3.lük) bin 5 TL.

(CİHAN)