Vali Azizoğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Vali Azizoğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Vali Azizoğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Azizoğlu, 29 Ekim'in tarihi şan ve şerefle dolu yüce ulusumuzun yedi düvele karşı göğsünü siper edip, istiklal mücadelesi verdiği gün olduğunu belirterek, "Bugün Milletçe Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıldönümünü büyük mutluluk ve heyecanla Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Dadaşlar diyarı Erzurum'da gururla kutlamanın kıvancı içindeyiz" dedi.

"Aynı zamanda tüm Türkiye'mizde olduğu gibi güzel ilimiz Erzurum'da da bugünü huzur ve güven içinde kutlamanın onurunu yaşıyoruz" diyen Vali Azizoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; "29 Ekim; çağdaş anlamda bir devletin temel taşlarının yerine konulduğu, ulusun kenetlenerek verdiği bir ölüm kalım mücadelesi, onur, haysiyet ve namus mücadelesi sonunda kazanılmış eşsiz bir zaferdir.

Cumhuriyet; yurttaşların seçme ve seçilme hakkının olduğu bir yönetimdir. Milletin temsilcilerinin kabul ettiği yasalarla ülkenin yönetilmesidir. Cumhuriyet yönetiminde söz milletindir. Cumhuriyet' i korumak, kollamak, yaşatmak her vatandaşın ödevidir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi; "bugün hepimize düşen orta görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk milleti; dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele, gönül gönüle güçlü biçimde yürüyecektir."

Bu duygularla, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 94. yıldönümünde, herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk ve silah arkadaşları, aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğilirken, hepinize Cumhuriyet coşkusu ve heyecanı içinde saygılarımı sunuyorum." - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title