Vali Azizoğlu'ndan Bayram Mesajı

Vali Azizoğlu'ndan Bayram Mesajı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Azizoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Ülkemiz genelinde olduğu gibi, Erzurum'da da, birlik ve beraberliğimizi, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü duygularıyla pekiştiren, mübarek Kurban Bayramına ulaşmış bulunuyoruz. Tüm ülkemizde ve güzel İlimiz Erzurum'da Kurban Bayramını milletçe huzur, güven ve mutluluk içinde geçirmemiz dileğiyle hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Dini bayramlarımız, toplumumuzda hiç şüphesiz çok özel ve anlamlı bir yere sahiptir. Bayramlarımız, yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı, sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hakim olduğu müstesna günlerdir.

Bayramlar; toplumun manevi zenginliği olup, birlik ve beraberliği perçinleyen, insanı vasıfları ön plana çıkaran, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının en yükseğe çıktığı çok özel ve kutsal günlerdir.

Bayramlar; aile fertlerinin, akraba, dost ve arkadaşların bir araya geldiği, özlem giderdiği, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini pekiştiren, kısaca bizlere aile olmanın ayrıcalığını yaşatan özel günlerdir. Bu özel günler, çağın getirdiği birçok sosyal hastalığın da panzehridir.

Dini bayramlarda sevinmek kadar, sevindirmek de önemlidir. Özellikle, sevindirmenin önem kazandığı "Kurban Bayramı" nda, yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak darda olanlarla, muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizler ile tedaviye muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin ziyaret edilerek hatırlanması, desteklenmeleri ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum. Sağlık, huzur ve mutluluk içinde, ailenizle birlikte bir bayram geçirmenizi diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." - ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title