Vakfıkebir Belediye Başkanı Birinci'nin Kardeşi Toprağa Verildi

Vakfıkebir Belediye Başkanı Birinci'nin Kardeşi Toprağa Verildi

Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci'nin İlik Kanserinden Hayatını Kaybeden Kardeşi Emekli Polis Memuru Emine Yeşilyurt (53) Toprağa Verildi.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Birinci'nin Kardeşi Toprağa Verildi

Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci'nin ilik kanserinden hayatını kaybeden kardeşi emekli polis memuru Emine Yeşilyurt (53) toprağa verildi.

25 yıl polis memurluğu yaptıktan sonra son görev yeri olan Sakarya'ya yerleşen ve oradan emekli olan Emine Yeşilyurt, yaklaşık 4 yıldır ilik kanseriyle mücadele ediyordu. Bir hafta önce tekrar rahatsızlanarak önce Vakfıkebir Devlet Hastanesi'ne oradan da Trabzon Farabi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Emine Yeşilyurt, yaşamını yitirmişti.

Yeşilyurt'un cenazesi, Rıdvanlı Köyü Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından aynı köyde bulunan aile kabristanlığına defnedildi. Vakfıkebir İlçe Müftüsü Ahmet Tokdemir'in kıldırdığı cenaze namazına; Belediye Başkanı Hayri Birinci, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Giresun Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, Tonya Beldiye Başkanı Ahmet Kurt, Vakfıkebir Yalıköy Belediye Başkanı Ali Bayram Tanrıverdi, Şalpazarı Geyikli Belediye Başkanı Muzaffer Türkmen, Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Yenisolak, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

(CİHAN)