Vakad'dan 'Artık Dur Demenin Zamanı Geldi' Adlı Proje

Vakad'dan 'Artık Dur Demenin Zamanı Geldi' Adlı Proje

Van Kadın Derneği (Vakad), Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kurulacak Kadın Derneklerine Yardımcı Olmak Amacıyla 'Artık Dur Demenin Zamanı Geldi' Adı Altında Bir Proje Başlattı.

Vakad'dan 'Artık Dur Demenin Zamanı Geldi' Adlı Proje

Van Kadın Derneği (VAKAD), Doğu Anadolu Bölgesi'nde kurulacak kadın derneklerine yardımcı olmak amacıyla 'Artık dur demenin zamanı geldi' adı altında bir proje başlattı.

Kadının toplumda daha aktif hale gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yürüten VAKAD, bölge kadınlarının sorunlarına da el atmaya başladı. Kadın derneklerinin kurulması için çalışmalar başlattıklarını ifade eden VAKAD Başkanı Zozan Özgökçe, Van ve çevresinde çok güzel çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi. Özgökçe, etkin çalışma sonucu Van'da kadına yönelik şiddetin azaldığını ifade ederek, "Bundan dolayı kadınlar, Muş, Bitlis, Hakkari, Ağrı ve Şırnak gibi illerden derneğimize gerek telefon, gerekse internet aracılığı ile ulaşıyorlar. Doğu Anadolu Bölgesi'nde kadın örgütlenmesinin neredeyse hiç olmadığını saptayan derneğimiz bölgede diyalog halinde olduğu kadınlara, ihtiyaçları olan teknik ve ekonomik desteği vermek üzere bir proje hazırlamıştır. Projemizin adı 'Artık dur demenin zamanı geldi' olup 18 aylık bir projedir. Projenin hedefleri bölgede kadın örgütlenmesini yaygınlaştırmak ve insan hakları eğitimleri vererek örgütlü, duyarlı ve bilinçli kadın sayısını arttırmaktır" şeklinde konuştu.

(ŞA-AKK-Y)

18.08.2007 19:51 TSİ

Kaynak: İHA