Vahşet Görüntüleri "Panter Emel"i Gözyaşlarına Boğdu
Haberler » Güncel » Haber

Vahşet Görüntüleri "Panter Emel"i Gözyaşlarına Boğdu

"Panter Emel" Lakabıyla Anılan Emel Yıldız, Bingöl'de Suya Serinlemek İçin Giren Ayının Vatandaşlar Tarafından Taş ve Sopalarla Öldürülmesini Gözyaşları İçinde İzledi.

Vahşet Görüntüleri

"Panter Emel" lakabıyla anılan Emel Yıldız, Bingöl'de suya serinlemek için giren ayının vatandaşlar tarafından taş ve sopalarla öldürülmesini gözyaşları içinde izledi.

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde serinlemek için suya giren bir ayının vatandaşlar tarafından taş ve sopalarla vurularak öldürülmesi, "Panter Emel" lakabıyla anılan Emel Yıldız'ı gözyaşlarına boğdu. Olayla ilgili görüntüleri dikkatlice izleyen "Panter Emel", vatandaşların ayıya yaptıklarına inanamadı. Üzerinde kedi motifi bulan küpeleriyle havyan sevgisini bir kez daha gösteren "Panter Emel", görüntüleri gözünü kırpmadan izledi. Görüntüleri izlerken gergin olduğu gözlenen "Panter Emel", ayının öleceğini

öğrenince, hıçkıra hıçkıra ağladı. Ayının taşlanmasını dehşet içinde izleyen "Panter Emel", birilerinin olaya 'insanlık dışı' diyeceğini ancak bunun insanın yapacağı bir şey olduğunu dile getirdi.

Dünyayı bu hale getirenlerin insan olduğunu söyleyen "Panter Emel", "Bu insana ait bir davranış biçimi. İnsanlar kendilerine 'eşrefi mahlukat' dedirtebiliyorsa devam etsinler. Bence 1.5 yaşındaki çocuğa tecavüz edenler de böyle şeyler yapabiliyor" dedi.

Ayının kaçacak bir yerinin olmadığını, insanların değil ayının insanlardan korktuğunu dile getiren "Panter Emel" lakaplı Emel Yıldız, "Bu bir insana yapılmış olsa buna 'güçlünün güçsüze saldırısı' denir. Bu ne peki? Bu tam da insana yakışır bir davranış" diye konuştu.

Kimsenin ayıya yardım etmediğini dile getiren Yıldız, "Yazıklar olsun. Ülkenin aydınlarına, aydın geçinenlere sesleniyorum. Buna sesini çıkarmayanlar, yarın 'insan hakları' diye konuşuyor. İnşaata üçüncü kattan başlıyorsunuz. Temelsiz bir inşaat oluyor. Biz 'merhametli bir milletiz' diye övünürüz. Nerede vicdan?" ifadelerini kullandı.

'Savaşa karşıyız' diyenleri 'sahtekar' olarak değerlendirdiğini belirten "Panter Emel", merhamet duygusunun her canlıya duyulacağını, sadece insana duyulmayacağını söyledi.

Canlısı olmayan bir doğada yaşanamayacağını söyleyen 'Panter Emel', "Dünyayı ne hale getirdik? Hala bu görüntülere sessiz kalıyoruz. Savaş görüntülerini çekirdek yiyerek izler olduk. Ben cezalardan yana değilim. Bu bir zihniyet meselesi. İnanın bunu yapan zihniyet 1.5 yaşındaki çocuğa da tecavüz edebilir. Aynı duysuzlukla bunu da yapar. Ben bu tür insanlardan her şey beklerim. Burada sadece ayıya yapılan değil, daha çok onca insanın bunu yapabiliyor olması, beni üzdü. Binlerce canlı mezbahalarda

kesiliyor, sirklerde oyunlara alet ediliyor. Bu bir sistem sorunu. İnsanların bu kadar duyarsız olması çok kötü. Ceza ve yaptırımlar çözüm değil. Onlara ceza verilse yarın öbür gün hapishaneden çıktığında daha kötü işler yapabiliyorlar. Bingöl'e gitmeyi düşüyorum" şeklinde konuştu.

(AY-RA-SN-SN-Y)