V. Manisaspor : 2 - Galatasaray : 2

Galatasaray, Vestel Manisaspor'un Konuğu Olduğu Maçtan 2-2 Beraberlikle Ayrıldı. 9. Dakikada Selçuk İnan Takımını Öne Geçirdi. 50'de Hakan Balta Farkı İkiye Çıkardı. Necati 71'de Skoru 2-1 Yaptı. 90'da Iliç Penaltıdan Attığı Golle 2-2 Eşitliği Sağladı Ve Skoru İlan Etti. Vestel Manisasporlu Futbo...

V. Manisaspor : 2 - Galatasaray : 2

Galatasaray, Vestel Manisaspor`un konuğu olduğu maçtan 2-2 beraberlikle ayrıldı. 9. dakikada Selçuk İnan takımını öne geçirdi. 50`de Hakan Balta farkı ikiye çıkardı. Necati 71`de skoru 2-1 yaptı. 90`da Iliç penaltıdan attığı golle 2-2 eşitliği sağladı ve skoru ilan etti. Vestel Manisasporlu futbolcu Meduna, karşılaşmanın 81. dakikasında kalp spazmı geçirerek yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan futbolcununun durumunun iyi olduğu açıklandı.
Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, karşılaşmadan sonra düzenlediği basın toplantısında, sıcak havalarda maça çıkmanın çok tehlikeli olduğunu ifade ederek, ¨Meduna bizi çok korkuttu, ama şuan da aldığımız haberler sevindirici. Herhangi bir problem yok¨ dedi.
Karışalmayı da değerlendiren Yanal şunları söyledi:
¨Oyunun 75. dakikasına kadar her iki takım da çok iyi mücadele etti. İlk yarının 15. dakikasında Galatasaray`ın yaptığı ataklar var. Savunmada iyi organize olamadık o dakikalarda ve birkaç pozisyon verdik. İkinci yarıya iyi başladık. Gol attık ve gol pozisyonu ürettik. Farkı yakalama şansına sahiptik. Kazanabileceğimiz bir maçı kaybettik. İki takımın oyuncularını, böyle bir havada yüksek tempoyla oynadıkları için kutluyorum.¨
Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets ise maçın, neredeyse kitap yazılabilecek türden olduğunu belirterek, ¨Olaylar yaşadık hep beraber. Yaptığımız hatalardan dolayı maçtan çok memnun sayılamayız. İlk devre oyunumuzdan uzaktık. Daha önceki haftalarda başarılı olduğumuz, iki ön liberoyla oynamamıza rağmen bugün düşündüklerimizi yerine getiremedik. Yenik duruma düştükten sonra oyun sistemimizde bir değişiklik yaptık ve oyunu biraz daha oynayabilir şekle getirdik. Her zaman takımımızın arkasında durup koruyoruz, ama bu maçla ilgili çok pozitif şeyler söyleyemeyiz. Taktik açıdan fazlasıyla hatalar yapıldı. Önceden söylediğimiz taktiksel disipline, bazı oyuncularımız orantılı olarak az uydular¨ diye konuştu.
Mudana`nın hayatta olmasına çok sevindiğini de söyleyen Gerets, ¨O an durup düşünüyorsunuz ve futbol ya da başka olaylar çok önemsiz olabiliyor. Böyle sıcak havalarda, başka zamanlarda oynamak gerekiyor¨ ifadelerini kullandı.
MEDUNA, KARŞILAŞMA ESNASINDA KALP SPAZMI GEÇİRDİ
Vestel Manisaspor ile Galatasaray arasında bu akşam oynanan maçın 81. dakikasında Hakem Cem Papila, Galatasaray lehine penaltı düdüğü çalınca Manisaspor ceza sahası karıştı. Siyah-beyazlı futbolcular itiraz için Papila`nın etrafını sararken, orta sahaya yakın bir noktada Meduna`nın yere yığıldığı gözlendi. İtirazı bırakıp Çek futbolcunun yanına koşan diğer oyuncular, arkadaşlarının yerde kıvrandığını görünce şoke oldular. Meduna`nın vatandaşları Petr Johana ve Zelenka ile Slovak oyuncu Holosko gözyaşlarına boğulurken, sahanın bir diğer tarafında genç Nizamettin`in ağladığı görüldü. Galatasaraylı futbolcular yabancılar başta olmak üzere Manisasporlu oyuncuları sakinleştirmeye çalışırken, Vestel Manisaspor Kulüp Doktoru Levent Günerli Meduna`ya ilk müdahaleyi sahada yaptı. Derhal sedyeye konulan Çek futbolcu saha içine giren ambulansla Manisa Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı.
Talihsiz futbolcunun hastaneye kaldırılmasından sonra da sahadaki panik havası bitmedi. Manisasporlu futbolcuların büyük bölümü çöküp kalırken, tribünler, ¨Meduna¨ tezahüratı ile takımlarına moral verme çabası sergilediler. Hakem Cem Papila oyunu başlatmak için hastaneden gelecek haberi bekledi. Manisasporlu yöneticiler ambulansla hastaneye giden Dr. Levent Günerli`den Meduna`nın kendisine geldiği haberini Papila`ya iletince karşılaşma 8 dakikalık duraklamadan sonra yeniden başladı.
Öte yandan ambulansla önce Manisa Devlet Hastanesi`ne götürülen Çek futbolcu, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi`ne kaldırıldı. Talihsiz oyuncunun burada kendisine geldiği bildirilirken Vestel Manisaspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık Grup Başkanı Dr.Mustafa Gürcan, Meduna`nın kalp spazmı geçirdiğini açıkladı. Gürcan, ¨Meduna kalp spazmına bağlı bir fenalık geçirmiş. Aşırı yorgunluk ve sıcaktan kaynaklanmış olabilir. Şu an genel durumu iyi. Takibini sürdürüyoruz¨ şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA