Üzüm Bahçelerinde İftar Yapıldı
Haberler » Güncel » Üzüm Bahçelerinde İftar Yapıldı - Haber

Üzüm Bahçelerinde İftar Yapıldı

Bağcılar Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bugün Sancaktepe Mahallesi 3/1C sokakta bulunan üzüm bahçesinde gerçekleştirildi.

Üzüm Bahçelerinde İftar Yapıldı

'nin geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bugün Mahallesi 3/1C sokakta bulunan üzüm bahçesinde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı 'nın da katıldığı programda vatandaşlar iftarını üzüm bağları altında açtı.

Geleneksel olarak düzenlenen iftar programlarını sürdürmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Çağırıcı, "Bağcılar'da 17 yıl önce başlayan ramazan sofraları, iftar çadırı ve sokak iftarları olarak devam ediyor. Sofralarımızı ilk önce Çanakkale, ardından Edirne Selimiye Camii avlusunda düzenledik. Kazakistan, Kırgızistan'da sofralar kurduk. Bu hafta da Almanya'da iftar programı düzenleyeceğiz. İftar sofraları komşuların kaynaşmasına ve buluşmalarına vesile oluyor. Halkımızla iç içe iftar açmak mutluluğumuzu artırıyor. Şimdiden herkesin mübarek Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını tebrik ediyorum" diye konuştu. Tesisleri dolduran yaklaşık 500 kişi birlikte iftar açtı. Davetlilere bağda yetişen üzümlerden de ikram edildi. - İstanbul/ Bağcılar

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler