Üzülmez:toraman Adına da Üzüldüm

Üzülmez:toraman Adına da Üzüldüm

Beşiktaş'ın, Yeni Sezon Hazırlıklarını Avusturya'da Yaptığı Kampta İbrahim Toraman ile Kavga Eden ve Süresiz Kadro Bırakılan Kaptanlardan İbrahim Üzülmez, Yalnızca Kendi Adına Değil, İbrahim Toraman Adına da Üzgün Olduğunu Söyledi.

Üzülmez:toraman Adına da Üzüldüm

Beşiktaş'ın, yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da yaptığı kampta İbrahim Toraman ile kavga eden ve süresiz kadro bırakılan kaptanlardan İbrahim Üzülmez, yalnızca kendi adına değil, İbrahim Toraman adına da üzgün olduğunu söyledi.

İbrahim Üzülmez, ''www.maraton.com.tr'' adresli internet sitesinde yer alan röportajında, yalnızca kendi adına değil İbrahim Toraman adına da üzüldüğünü belirterek, ''Ben, 1 sene sonra belki de futbolu bırakacağım. Ama İbrahim Toraman'ın önünde belki 5-6 sene var. Onun adına üzüldüm. O daha bu camiaya hizmet edecek bir insan. Herkes beni suçluyor gibi bir hava var ama bu benim kendi yaptığım birşey değil. Hocanın kararıysa herkes uymalı'' dedi.

Yaşanan olayın ardından pişman olmadığı yönünde yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını ifade eden deneyimli oyuncu, ''Bunu söylerken yine olsa yine kavga ederim demek istemedim. Toraman, yine terlikle yemeğe inerse yine uyarırım anlamında dedim. Hocanın kararı bu, herkesin uyması lazım. Kaptanlığın verdiği sorumluluk bu. Yine olsa yine 'terlikle inme' derim demek istedim'' diye konuştu.

Kulüp yönetiminin affetmesi durumunda ikili arasında kin olup olmayacağı konusundaki soruyu yanıtlayan Üzülmez, şunları kaydetti:

''Yok olmaz. Kin tutan insanları zaten hiç sevmem. O anda olmuş bir olay bu. İkimizde de hata vardı ve oldu. Keşke olmasaydı. Onun adına da üzüldüm. Benim yaşım 34, onun çok uzun yılları var. Böyle bir olay olması ikimiz adına da üzüntü verici. Ben bugüne kadar Beşiktaş'ta hiç böyle bir olayla gündeme gelmedim. Camiadan bunun için özür diliyorum.''

Üzülmez, yönetimin kendileriyle ilgili vereceği karara saygı duyacağını vurgulayarak, ''Bir an önce karar vermelerini istiyorum. Takımdan uzaklaştırma gibi bir karar da olacaksa ona da saygılıyım biz de bir an önce gelen tekliflere bakacağız, kulüp bulacağız'' dedi.

Deneyimli oyuncu, İbrahim Toraman ile daha önceden gelen bir sıkıntının olup olmadığı ve sorunun kaptanlık konusunda mı çıktığı yönündeki soruyu ise, ''Yok, öyle olacağını zannetmiyorum. Sonuçta geçmişte de benden önce burada kaptanlık yapmış bir sürü kişi vardı. Ben geldiğimde Mehmet Özdilek vardı, sonra Tayfur'lar sonra Sergen'ler. Sırası geldiğinde herkes yapacaktır. Daha önceki konuşmamda, 'Benden sonraki kaptan İbrahim Toraman'dır' demiştim. Öyle bir art niyetli insan değilim. Keşke bu olay yaşanmasaydı. Camiaya böyle bir olay yaşattığımız için de herkesten özür diliyorum'' diye yanıtladı.

Üzülmez, olayın ardından kulüp başkanı Yıldırım Demirören'i aradığını ve ''Sadece '8 sene önce beni siz getirdiniz, bunu yaşattığım için özür dilerim, hangi kararı alırsanız saygı duyarım' dedim'' ifadelerini kullanırken, kırgın olup olmadığı yönündeki soruya da, ''Kimseye bir kırgınlığım olamaz. Sinan Engin'e ve İbrahim Toraman'a karşı da kırgınlığım yok. Bu saatten sonra artık kimseye bir kırgınlığım olmaz. Sadece bu olay yaşandığı için camiadan ve başkanımızdan özür diliyorum'' diye yanıt verdi.

Kaynak: AA