Üzeltme - İsrail Ve Abd Azerbaycan'da Protesto Edildi

Üzeltme - İsrail Ve Abd Azerbaycan'da Protesto Edildi

Azerbaycan'ın başkenti Bakü yakınlarındaki Nardaran kasabasında düzenlenen izinsiz gösteride, İsrail'in Lübnan saldırısı protesto edilerek, İsrail ve Amerikan
bayrakları yakıldı.

Üzeltme - İsrail Ve Abd Azerbaycan'da Protesto Edildi

Azerbaycan'ın başkenti Bakü yakınlarındaki Nardaran kasabasında düzenlenen izinsiz gösteride, İsrail'in Lübnan saldırısı protesto edilerek, İsrail ve Amerikan bayrakları yakıldı.

Nardaran Kasabası İmam Hüseyin Meydanında toplanan yaklaşık 500 kişi, ''Terörist İsrail ABD'', ''İşgalci İsrail ABD'', ''Katil İsrail'', ''Ellerinizi mukaddes topraklardan çekin'', ''Yaşasın Hizbullah'' diye slogan atarak, aynı ifadelerin yer aldığı pankartlar açtı.

Azerbaycan İslam Partisi Başkanı Hacıağa Nuri, gösteride yaptığı konuşmada, İsrail ordusunun Lübnan'a yönelik askeri operasyonları en kısa zamanda sona erdirmesini istedi.

Operasyonların devam etmesi halinde protesto gösterilerinin artarak devam edeceğini bildiren Nuri, Türkiye-İsrail Dostluk Komisyonu üyelerinin görevlerinden istifa etmelerini ''olumlu bir tepki'' olarak değerlendirdi.

Türkiye'nin gelişen olaylarla ilgili sergilediği tutumun tüm dünya ülkelerine örnek olması gerektiğini ifade eden Nuri, ''Mücadele sonuna kadar devam edecek ve sonunda kazananlar Müslümanlar olacaktır. Filistin ile Hizbullah'ın zaferi Karabağ'da da zaferin kazanılmasını sağlayacaktır'' diye konuştu.

Nuri'nin konuşması kalabalık tarafından tekbir getirilerek sık sık kesildi.

Okunan basın açıklamasından sonra bir süre daha İmam Hüseyin Meydanında slogan atan kalabalık, İsrail ve ABD bayraklarını yaktı.

Meydana tebeşirle çizilen ABD ve İsrail bayrakları üzerinden geçen kalabalık, olaysız bir şekilde dağıldı.

Yabancı misyon temsilciliklerinin de izlediği gösteride, güvenlik güçlerinin önlem almaması dikkati çekti.

Kaynak: AA