Üzeltme)

Üzeltme)

Kocaeli'de Büyükşehir Belediyesi'ni ve Kocaeli Üniversitesi'ni Ziyaret Eden Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Körfez Otoyolu'nun Ücretsiz Olması İçin Cumhurbaşkanı Sezer'in Onayını Beklediklerini Söyledi.

Üzeltme)

Kocaeli'de Büyükşehir Belediyesi'ni ve Kocaeli Üniversitesi'ni ziyaret eden Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Körfez Otoyolu'nun ücretsiz olması için Cumhurbaşkanı Sezer'in onayını beklediklerini söyledi.

Bakan Osman Pepe, Kocaeli Üniversitesi'ni ziyaretinde, üniversitenin yeni rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu'na 'Hayırlı olsun' dileklerinde bulundu. Rektör Komsuoğlu'dan üniversitenin sorunlarını dinleyen Bakan Pepe, kendisine destek sözü verdi. Rektör Komsuoğlu ile bir süre basına kapalı olarak görüşen Bakan Pepe, daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bir süre görüşen Bakan Pepe, gazetecilerin sorularını cevapladı. Pepe, Körfez Otoyolu'nun ücretsiz olması konusu ile ilgili bir soru üzerine, "Körfez Otoyolu'nun ücretsiz olması Bakanlar Kurulu tarafından kabul edildi. Bu konuda son olarak sayın Cumhurbaşkanımız Necdet Sezer'in onayını bekliyoruz" dedi. Bakan Pepe, İzmit sahilinde dolgu yapıldığına ilişkin soruya ise, "Sahilde hiç bir şekilde dolgu yapılamaz. Bu konuda çevre kanunlarımız var. Gerekeni yaparız" cevabını verdi.

Bakan Pepe, daha sonra partisi tarafından düzenlenecek İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak üzere belediyeden ayrıldı.

(GA-MŞ-OK-Y)