Üzeltme)

Üzeltme)

Kosova'da Görev Yapan Türk Polisi, Ramazan Bayramı Münasebetiyle Priştine'deki Huzurevini Ziyaret Ederek, Yaşlılarla Bayramlaştı.

Üzeltme)

Kosova'da görev yapan Türk Polisi, Ramazan Bayramı münasebetiyle Priştine'deki huzurevini ziyaret ederek, yaşlılarla bayramlaştı.

Bayramlarda yaşlıların ziyaret edilmesi geleneğini sürdüren Türk Polisi, bu yılda Kosovalı yaşlılarla biraraya geldi. Aralarında bedensel ve zihinsel engellilerin de bulunduğu huzurevi sakinleri, bu bayramda bekledikleri ilgiyi yine Türk Polisi'nden gördü. Huzurevinde kalan yaşlıların, bayramlarda kendilerini yalnız bırakmayan Türk Polisi'nden hediye alırken oldukça duygulandıkları gözlendi. 110 kişilik Priştine Huzurevi'nde 37 yıl çalışan Nazmiye, "Türk Polisi'ne çok teşekkür ediyoruz. Her yıl

huzurevimizi ziyaret ediyor, yaşlılarımızı sevindiriyorlar. Türk Polisi'nden başka hiç kimse yaşlıları ziyaret etmiyor" dedi. Huzurevi sakinlerinden Boşnak kökenli Sadifa Ziliç (70) ise Türk polisinin her bayram kendilerini ziyaret ederek, gönüllerini ferahlattıklarını söyledi. Arnavut kökenli Nazmije Hoxha da, "Bizlere eski bayram günlerini hatırlattıkları ve gösterdikleri ilgiden dolayı Türk Polisi'ne ne kadar teşekkür etsek azdır" ifadesini kullandı. Arnavut, Türk, Boşnak, Sırp ve Romen yaşlıların kaldığı

huzurevinin, Türk Polisi'nin ziyaretiyle her bayram şenlendiğini belirten Priştine Huzurevi Müdüresi Raze Aliçkaj, "Her bayram yaşlılarımızı ziyaret ederek, bizlere destek veren Türk Polisi'ne gerçekten teşekkür ederiz" dedi. Kosova'da görev yapan Türk Kontenjanı Başkanı Emniyet Müdürü Mustafa Soysal da, huzurevinin ziyaret edilmesi geleneğini sürdürdüklerini belirterek, "Yaşlılarımızı mutlu etmek, bizi de mutlu kılıyor" dedi.

Kosova'da uluslararası polis gücü bünyesinde görev yapan 140 kadar Türk polis amiri, asayişi sağlamaktaki profesyonel çalışmalarında olduğu gibi, 40 kadar ülke polisinin yer aldığı uluslararası polis gücünde sosyal faaliyetleriyle de örnek olarak gösteriliyor.

(EK-OYK-OYK-ÖK-D)

Kaynak: İHA