Üzeltme)

Üzeltme)

Amerika'nın Güney Kıbrıs Büyükelçiliği, Kızılay Çadırındaki İftar Yemeğinin Bu Akşamki 400 Yemeklik Kısmına Sponsor Oldu.

Üzeltme)

Amerika'nın Güney Kıbrıs Büyükelçiliği, Kızılay çadırındaki iftar yemeğinin bu akşamki 400 yemeklik kısmına sponsor oldu.

Lefkoşa Mücahitler Gazinosu önündeki iftar çadırındaki yemeğe ABD'nin Güney Kıbrıs Büyükelçiliği Sözcüsü Tom Miller, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Başkanı Taner Erginel ile ABD elçiliği personeli, Kızılay yetkilileri ve personeli katıldı. KKTC Kızılayı Başkanı Erginel, yaptığı konuşmada, Türkiye Kızılayı ve T.C. Büyükelçiliği'nin katkılarıyla her akşam 7 merkezde iftar çadırlarında yemek dağıtıldığını söyleyerek, her akşam Lefkoşa'da 800 kişinin, KKTC çapındaysa 3 bin kişinin iftar çadırlarından yemek

yediğini söyledi. 1 kişilik yemeğin 5 YTL olduğunu ve arzu eden kişi ve kuruluşların bu yemeklere sponsor olabileceklerini de kaydeden Erginel, yardımların gelmesini beklediklerini ifade etti. Erginel, bu akşamki yemekte 400 yemeğe sponsor olan Amerikan Elçiliği'ne de teşekkür etti.

Miller da, Amerikan Başkanı George W. Bush'un iftar yemeklerine büyük önem verdiğini ve Beyaz Saray'da bugüne kadar 6 kez iftar yemeği düzenlendiğini söyledi. Bush'un iftar yemekleriyle ilgili sözlerine de yer veren Miller, 2005 yılından beri sponsor oldukları iftar yemeğinde Kıbrıs Türk halkıyla beraber olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.

(TAK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA