Üzeltme)

İngiltere Premier Lig Takımlarından Middlesbrough'a Transfer Olan Tuncay Şanlı, Yapılan Sağlık Kontrollerinin Ardından Basın Mensuplarına Açıklamalarda Bulundu.

Üzeltme)

İngiltere Premier Lig takımlarından Middlesbrough'a transfer olan Tuncay Şanlı, yapılan sağlık kontrollerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sabahın erken saatlerinde menajeri Erdinç Şehit ile Middlesbrough'a gelen Şanlı, klüp binasında bir süre kaldıktan sonra, sağlık kontrolü için klüp binasından ayrıldı. Günün yoğunluğunun ardından, akşam saatlerinde kaldığı otele dönen Tuncay'ın oldukça yorgun olduğu gözlenirken, İngiliz SKY Sports muhabirleri ve Türk basın mensuplarının ricasını kırmayarak İngiltere'deki ilk açıklamasını yaptı. Yarın sabah da süreceği açıklanan sağlık kontrollerinin ardından, kendisini resmen Middlesbroughlu yapacak

sözleşmeye imza atacak olan Tuncay, klüp tarafından önümüzdeki hafta sonuna doğru düzenlenecek olan basın toplantısında, basının sorularını yanıtlayacak.

Tuncay bu akşam yaptığı açıklamalarda, Middlesbrough takımına geldiği için mutlu olduğunu, sağlık kontrollerinin de şu ana kadarki bölümünün yorucu, fakat, iyi geçtiğini ve kontrollerin tamamlanmasının ardından, anlaşmanın yapılması ile daha fazla mutlu olacağını ifade etti. Middlesbrough takımında neyi başarmak istediği sorusuna, "Onların hedefi neyse, onların başarmak istedikleri neyse, ben de yeteneklerimle, onlara katkı sağlamak istiyorum" diyerek cevap veren Tuncay, takımdaki görev yeri konusundaki

soruya ise, "Takımda gol atmayı tabii isterim. Ama önemli olan burada hocanın ve takımın oyun anlayışı. O oyun anlayışında da ben görevim neyse, yeteneklerim doğrultusunda, takıma katkı sağlamak adına sahada her şeyi vermek isteyeceğim. Gol atmak da güzel olur" şeklinde cevap verdi.

Emre ve Tugay ile İngiltere'ye gelmeden önce konuştuğunu, onların İngiltere'de çok iyi performans sergilediklerini ve başarılı olduklarını söyleyerek, "Ben de başarılı olmak için geldim. Onların burada olması da benim için sevinç verici ve onların varlığı bana güç katacaktır diye düşünüyorum" dedi.

Tuncay'ın, sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından, yarın akşam saatlerinde yeni kulübüyle sözleşme imzalaması bekleniyor.

(HU-MFS-S)