Üzeltme)

Üzeltme)

Kayseri'de, Malatya-ankara Seferini Yapan Yolcu Treninin Bir Otomobille Çarpıştığı Kazada 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 1 Kişi Yaralandı. Otomobil İçerisinde İnceleme Yapan Jandarma Ekipleri, Boş Bira Şişeleriyle Karşılaştı.

Üzeltme)

Kayseri'de, Malatya-Ankara seferini yapan yolcu treninin bir otomobille çarpıştığı kazada 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. Otomobil içerisinde inceleme yapan jandarma ekipleri, boş bira şişeleriyle karşılaştı.

Edinilen bilgiye göre, kaza Engir Gölü yakınlarında dün gece saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Mustafa Ş.'nin kullandığı 38 SH 633 otomobil, hemzemin geçitten kontrolsüz bir şekilde geçmeye çalışınca, Malatya-Ankara seferini yapmakta olan yolcu treniyle çarpıştı. Yaklaşık 150 metre rayların üzerinde sürüklenen otomobilin sürücüsü Mustafa Ş. kazada ağır yaralanırken, otomobilde bulunan Erkan Ç. ve Murat K. olay yerinde hayatını kaybetti. Olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri, jandarmanın yardımıyla Erkan Ç. ve Murat K.'nın cesetlerini hurdaya dönen otomobilden çıkartarak ambulansa taşıdı. Talihsiz gençlerin cesetleri otopsi için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılırken, otomobil sürücüsü Mustafa Ş. ise ağır yaralı olarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Jandarmanın yaptığı inceleme sonrasında, otomobil içerisinde çok sayıda boş bira şişesi olduğu tespit edilirken, yolcu treninin makinisti ise ifadesi alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü.

(SE-SEK-SN-SN-Y)