Üzeltme)

Antalya'da Düzenlenen ve 14 Ülkenin Katıldığı 10. Uluslararası Gençler Zafer Turnuvası Minder Güreşleri, Çekişmeli Müsabakalara Sahne Oldu.

Üzeltme)

Antalya'da düzenlenen ve 14 ülkenin katıldığı 10. Uluslararası Gençler Zafer Turnuvası Minder Güreşleri, çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu'nda düzenlenen 10. Uluslararası Gençler Zafer Turnuvası Minder Güreşleri, çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. 14 ülkeden bay-bayan güreşçilerin katıldığı karşılaşmalarda özellikle bayanların güreşleri yoğun ilgi gördü. Turnuvayla ilgili bilgi veren Güreş Federasyonu'nun Bayan Güreşinden Sorumlu Asbaşkanı Ömür Kahraman Aybar, "15-17 yaş grubunda düzenlenen turnuvaya yaklaşık 400 sporcu katılıyor. Güreş Federasyonu 2 ay önce özerkleşti. Bir turizmci olarak ata sporumuz

olan güreş, ülkemizi en iyi tanıtan spor dallarından bir tanesi. Çünkü en fazla altın madalya kazandığımız spor dalları arasında yer alıyor. Özellikle bayanlarda daha da gelişmemiz gerekiyor. Türkiye'de 1998 yılında bayan güreşleri başladı. Bayan güreşinde önümüzde büyük bir yol var. Büyüklerde iddialı olmasak da genç bayan güreşçilerimiz fırtına gibi geliyor" dedi.

Bayan güreşini Anadolu'da da yaymayı hedeflediklerini belirten Bayar, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile yaptığım görüşme sonrasında bayan güreş kulübü ile ilgili çalışma başlatılması sözü aldım. Antalya için de umarım bu bir ilk olur" diye konuştu.

(SE-AT-MFS-NÇ-S)

Kaynak: İHA