Uzaylı Köpek Baaşa'nın Hikayeleri

Uzaylı Köpek Baaşa'nın Hikayeleri

Dünyaca Ünlü Besteci ve Piyano Virtüozu Anjelika Akbar, 17 Yıl Önce Kaleme Aldığı "Uzaylı Köpek Baaşa'nın Hikayeleri" Kitabının Tanıtımını Yaptı.

Uzaylı Köpek Baaşa'nın Hikayeleri

DÜNYACA ÜNLÜ BESTECİ VE PİYANO VİRTÜOZU ANJELİKA AKBAR, 17 YIL ÖNCE KALEME ALDIĞI "UZAYLI KÖPEK BAAŞA'NIN HİKAYELERİ" KİTABININ TANITIMINI YAPTI.

Anjelika Akbar, Göztepe'deki İstanbul Oyuncak Müzesi'ndeki tanıtımda yaptığı konuşmada, 17 yıl önce Hindistan'da bulunduğu bir sırada Başaa'nın hikayesinin şekillenmeye başladığını belirtti. Akbar,"Başaa'nın hikayelerini geçtiğimiz yıl Rusya'da yayımlandıktan sonra gördüğü ilgi beni çok memmun etti.

Aynı kitabı Türk çocuklarıyla da buluşturmak istedim. Rusça yayımlanan kitapla, Türkçe yayımlanan kitap arasında sadece illüstrasyonlarda bazı farklılıklar var. Baaşa'nın hikayelerini Türk çocuklarının da çok seveceğine eminim" dedi.

Akbar, kitabı, ilk bebeği Yürek'in doğumuyla birlikte kaleme aldığını, kitabını ikinci bebeği Timur şerefine Türk çocuklarıyla buluşturduğunu ifade etti. Akbar'ın kitabını ithaf ettiği Yürek ve Timur'unda hazır bulunduğu tanıtıma, Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan bir grup çocukta eşlik etti. Anjelika Akbar, Başaa'ya özel olarak bestelediği eserini de ilk kez seslendirdi. Ayrıca, klasik müzik sanatçılarının çocuklara özel bestelerinden oluşan bir de mini konser verdi.

(AA)

Kaynak: Gecce