Uzay Haberleri

Uzay haber, Uzay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uzay 20.6.2020
Şişecam 2022'nin "Uluslararası Cam Yılı" olması için liderlik ediyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, bugün üretim kapasitesi açısından dünyada cam ev eşyasında en büyük üç, cam ambalaj ve düzcamda ise en büyük beş üretici arasında yer aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Bugün dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri, 150 ülkeye ulaşan satışları ve 22 bin çalışanıyla Türkiye'yi küresel arenada temsil eden bir dünya markası olmanın haklı gururunu yaşayan, dünyada cam biliminin en saygın kuruluşu konumundaki ICG'nin etkin bir üyesi olan Şişecam, '2022 BM Uluslararası Cam Yılı' hedefi için tüm paydaşları nezdinde çalışmalarını küresel çapta yürütmektedir. Ülkemizin dünya cam sektöründeki gücüne güç katmak amacıyla camın dokunduğu her alanda kurumsal destek arıyor, paydaşlarımız olan tüm kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşları ile temasta bulunuyoruz. Türkiye'nin BM Genel Kurul Başkanlığı'nı üstlenmesinden hareketle bu konuda verilecek her türlü desteğin çalışmalarımıza büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Cam sanayinin doğduğu Anadolu topraklarından bir dünya markası çıkaran ülkemizin, sektörün hak ettiği küresel farkındalığın yaratılması için BM Genel Kurulu'nun 75'inci döneminde öncü bir rol üstleneceğine inanıyoruz." Cam sektörünün başlangıcı sayılabilecek ilk cam üretiminin M.Ö 1500'lü yıllarda Anadolu topraklarında yapılmasından bugüne camın girmediği hiçbir sektörün kalmadığını, günümüzde cam ve ürünlerine yüklenen fonksiyonların ve kullanım alanlarının hızla arttığını ifade eden Kırman "Cam teknoloji ile sürekli gelişen inovatif bir üründür. Cam sektörü ürünleriyle inşaat, otomotiv, beyaz eşya, gıda, içecek, meşrubat, ilaç, kozmetik, turizm, mobilya, tarım, perakende, yenilenebilir enerji, savunma, havacılık, uzay teknolojileri, elektrik, elektronik ve optik gibi birçok sektöre girdi veren temel sanayi alanlarından biri olarak, küresel ekonomiye önemli katkı sağlamaktadır" diye konuştu.
Uzay 20.6.2020
Pandemi, mülteci girişimcileri yerli girişimcilere göre daha fazla etkiledi
Kovid-19 öncesine göre cirosunun artacağını düşünen işletmeler ağırlıklı olarak toptan satış ve hizmet sektöründe faaliyet gösterenler. Yerli girişimcilerin yüzde 25'i pandeminin işine etkisinin temmuz-eylül arasında, yüzde 25'i ekim-aralık arasında, yüzde 29'u 2021 ocak-mart arasında kaybolacağını düşünüyor. Yüzde 21'lik bir kesim ise bu etkinin 2021 nisan-aralık arasına uzayabileceğini düşünüyor.
Uzay 20.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 4
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Kaza anının saniye saniye güvenlik kamerasına yansıması -Sağlık, polis itfaiye ekiplerinin gelişi -Sağlık ve itfaiye ekiplerinin yaralılara müdahalesi -Ekiplerin çalışması -Yaralıların ambulanslarla hastaneye sevki -Kaza yapan otomobilden detay -Çevreden detay -Kaza yerindeki kalabalıktan detay Haber-Kamera: Murat YAYIN/MALKARA (Tekirdağ), ==================== Kimlik kartını evde unutan öğrenci sınava giremedi BOLU'da, öğrenciler koronavirüs tedbirleriyle Lise Geçiş Sınavı'na (LGS) girdi. Bir öğrenci kimlik kartını evde unutunca sınava giremedi.  Bolu'da 70 okulda 4 bin 700 öğrenci LGS sınavı heyecanı yaşadı. Koronavirüs tedbirleriyle gerçekleştirilen sınav öncesi öğrenciler, sosyal mesafe kuralına uyarak okula alındı. Sınavın yaklaştığı dakikalarda okul önlerinde sosyal mesafe kuralları titizlikle uygulandı. Çocuklar okullara alınırken kendilerine yeni maskeler verildi. Daha sonra ellerini dezenfekte etmeleri sağlandı. Veliler ise okul bahçelerine alınmadı, dışarıda sosyal mesafe kurullarını gözeterek ve maskelerini çıkarmadan beklemeleri istendi.  KİMLİK KARTINI EVDE UNUTUNCA SINAVA GİREMEDİ 50'inci Yıl Ortaokulu'nda bir öğrenci kimlik kartını evde unuttuğu için sınava alınmadı. Öğretmenler öğrencinin kimlik kartını eve gidip alması için seferber oldu. Bir öğretmen otomobiliyle öğrenciyi evine götürdü. Ancak evde anne ve babasının olmaması nedeniyle çocuk, kimlik kartını alamadı. Daha sonra öğrenci, öğretmenin otomobiliyle İl Nüfus Müdürlüğü'ne götürüldü. Buradaki işlemler de uzayınca, sınav saatinin geçmesiyle öğrenci sınava giremedi.
Uzay 19.6.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan dijital farkındalık paylaşımı
Bugün dijital platformlarda bize ücretsiz sunulan hizmetler farkına varmadan bizi ürün haline getirmektedir. Her bir teknoloji şirketi tüm verilerimiz üzerinden bizim bile farkında olmadığımız özelliklerimizi, alışkanlıklarımızı hatta eşimizle yaptığımız tartışmaları, arama motorları üzerinden tüm ilgi alanlarımızı ellerinde tutuyorlar." "ABD'nin ilk kuruluş yıllarının vahşi batısını aratır niteliktedir" Cambridge Analytica örneğinin veri madenciliğinin siyasal iletişim kampanyaları üzerindeki etkisini ortaya koyduğunu vurgulayan Ünal, şunları kaydetti: "ABD ve Fransa'daki seçimlerde Brexit referandumunda birçok parametre ile veya herhangi bir kullanıcının 70'e yakın Facebook beğenisine bakarak yüksek doğruluk oranlarında hangi partiye veya adaya oy vereceği tahmin edilmiştir. Bu yönüyle siber, özel hayatın gizliliği, kişisel verilerin korunması, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması anlamında ABD'nin ilk kuruluş yıllarının vahşi batısını aratır niteliktedir, henüz kendi hukuku oluşmamış durumdadır." Cambridge Üniversitesinin uluslararası hukuk ve siber uygulamalar alanında yaptığı bir çalışmada ilk kural olarak "Ülkelerin egemenliği siber dünyada da geçerlidir." tespitinin yapıldığına dikkati çeken Ünal, şu değerlendirmeyi yaptı: "Ülkelerin vatandaşları aynı zamanda siber ağların kullanıcıları ve kaçınılmaz olarak her ülke kendi vatandaşlarını hukuk zemininde korumak istiyor. Siber dünyanın egemenleri (Google, Facebook, Twitter vb.) buna pek yanaşmak istemese de ülkeler siber dünyada da egemenlik haklarını koruyacaklardır. Zaman bize ülkelerin siber dünyadaki tüm aktiviteleri hukuk zeminine taşıyacaklarını gösterecektir. Cambridge Üniversitesinin çalışması bize aynı zamanda diğer ülkelerin egemenlikleri altındaki topraklarda bulunan siber altyapıya yönelik siber operasyonlara da kısıtlamalar getirmektedir." "Siber vatan" Siber egemenliklerle birlikte kaçınılmaz olarak "siber vatan"ın da konuşulmaya başlanacağını vurgulayan Ünal, şu paylaşımlarda bulundu: "Geçtiğimiz iki yüzyılda kara, hava, deniz ve uzay sahanlığını konuştuk.
Uzay 19.6.2020
İslahiye ilçesinde sosyal mesafeli "Cuma namazı"
İslahiye ilçesinde Uzay Çatılı Sebze Pazarında cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar, belirlenen alanları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri altında doldurdu.
Uzay 19.6.2020
Savunma ve havacılıkta ilk "hibrit" buluşma
Savunma, havacılık ve uzay sektörünün dinamik ortamında, doğru kişilerle tanışmak ve yeni iş birlikleri başlatmak amacıyla 2 yılda bir düzenlenen ve bu yıl hem sanal hem de yüz yüze ikili iş görüşmelerinin (B2B) gerçekleştirileceği ICDDA etkinliği, 13-15 Ekim'de Ankara'da kapılarını açacak.
Uzay 19.6.2020
18 Haziran 2020 Haberleri
18 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Şu an buradasınız: Uzay Haberleri | Uzay Haber - Haberler - Sayfa 10 - Uzay haberleri, son dakika uzay haber ve gelişmeleri burada. Altın 1,750 doları aştı, petrol yatay.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 20:30:39. #1.14#
title