Uzan: DP ve Anavatan'la İttifak Görüşmemiz Yok

Uzan: DP ve Anavatan'la İttifak Görüşmemiz Yok

Genç Parti Genel Başkanı, Genç Parti'nin 22 Temmuz Seçimleriyle İlgili Dp veya Anavatan'la İşbirliği Yapacakları Dedikodularının Üretildiğini Belirtti ve Dedikoduları Yalanladı.

Uzan: DP ve Anavatan'la İttifak Görüşmemiz Yok

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, DP ve Anavatan'la seçim ittifakı yapacaklarına yönelik iddialara noktayı koydu. Uzan, birkaç gündür Ankara kulislerinde Genç Parti'nin 22 Temmuz seçimleriyle ilgili DP veya Anavatan'la işbirliği yapacakları dedikodularının üretildiğini belirterek hiçbir parti ile işbirliği yapmayacaklarını kesin bir dille belirtti. Cem Uzan "Ne DP ne Anavatan ne de başka bir siyasi partiyle işbirliği arayışımız ve görüşmemiz vardır" dedi.

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, ANKA'ya yaptığı açıklamada, partisinin Anavatan ya da DP ile seçim işbirliğine gideceği yönündeki iddiaları yalanladı. Uzan, birkaç gündür Ankara kulislerinde Genç Parti'nin 22 Temmuz genel seçimleriyle ilgili olarak diğer bazı siyasi partilerle, özellikle DP veya Anavatan'la işbirliği yapacağına yönelik dedikodular duyduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Ben üç hafta kadar önce iki televizyon programında Genç Partinin 22 Temmuz genel seçimlerine herhangi bir partiyle işbirliği yapmadan gireceğini, işbirliği teşebbüslerinin netice vermediğini açıkladım. Şimdi de bu kararımızda hiçbir değişiklik yoktur. Ne Demokrat Parti'yle ne Anavatan'la ne de diğer herhangi bir siyasi partiyle bir işbirliği arayışımız ve görüşmemiz vardır. Ancak bizim siyasi üslubumuzdaki tutarlılık belki Ankara'nın bazı alışkanlıklarına ters gelmekle beraber gayet şeffaf ve açık davrandığımızı bütün kamuoyu bilmelidir."

DÜRÜSTLÜĞÜNÜ BİLDİĞİMİZ SİYASETÇİLERİN TEKLİFİNİ DEĞERLENDİRECEĞİZ

İttifak görüşmelerine ve arayışlarına kapalı olduklarını belirten Uzan, önümüzdeki 48 saat içerisinde ise siyasi kurumların dışında Genç Parti'ye kişisel olarak müracaatı olan, dürüstlüğünü ve kamudaki desteğini bildikleri bazı siyasetçilerin tekliflerini değerlendireceklerini de kaydetti.(ANKA)

Kaynak: ANKA