Uzan'a Memleketinde de Polis Engeli

Uzan'a Memleketinde de Polis Engeli

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Seçim Gezilerini Sürdürdüğü Sakarya'nın Akyazı İlçesinde de Polis Engeliyle Karşılaştı. Uzan'ın, Akyazı'da Halkla Sohbet Etmek İstediği Sırada İlçe Kaymakamı Tarafından Polise Tutanak Tutturulduğu Gözlendi. Savcılığın Eline İse Henüz Böyle Bir Bilginin Gelmediği Bildirildi.

Uzan'a Memleketinde de Polis Engeli

Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, seçim gezisine memleketi Sakarya'da devam etti.

Adana ve Mersin'den sonra Sakarya'da da polis engeliyle karşılayan Uzan'ın halkla sohbet etmesi engellenmeye çalışıldı.

Uzan, Sakarya'nın Akyazı ilçesinde halkla sohbet etmeye çalışırken hakkında polis tarafından zabıt tutuldu. Bir süre konuşması engellenen Uzan daha sonra, toplanan vatandaşlara seçim otobüsünden, "Önce Adana ve Mersin'de şehre girmeme engel oldular. Burada da bana git diyorlar. Gideyim mi?" diye sordu. Uzan'ın sorusuna oradan bulunanlar tarafından "Sen bizim her şeyimizsin" "Uzan Başbakan olacak onlara hesap soracak" şeklinde yanıt verildi.

Bu arada Akyazı kaymakamlığının polisi devreye soktuğu ve Cem Uzan hakkında zabıt tutturduğu belirtildi. Savcılık ise kendilerine böyle bir bilginin henüz gelmediğini bildirdi. Uzan, seçim çalışmalarına Akyazı'dan sonra Hendek'te de devam etti. (ANKA)

Kaynak: ANKA