Uzakdoğu Haberleri

Uzakdoğu haber, Uzakdoğu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uzakdoğu 6.8.2020
Otomotiv ihracatı yıllık yüzde 24 düştü, aylık yüzde 9.2 arttı
Temmuzda ülke grubu bazında Avrupa Birliği Ülkeleri yüzde 72 pay ve 1 milyar 592 milyon dolar ile ihracatta ilk sırada yer aldı. AB Ülkelerine ihracat yüzde 28 düştü. Yılın yedinci ayında Uzakdoğu Ülkelerine yüzde 34 ve Okyanusya Ülkelerine yüzde 18 ihracat artışı yaşandı.
Uzakdoğu 6.8.2020
Son dakika haberi | Otomotiv endüstrisi temmuz ayında 2,2 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi
Dış satımın yüzde 28 düştüğü AB ülkeleri, temmuzda yüzde 72 pay ve 1 milyar 592 milyon dolar ile ihracatta ilk sırada yer aldı. Temmuzda, Uzakdoğu ülkelerine yüzde 34 ve Okyanusya ülkelerine yüzde 18 ihracat artışı yaşandı.
Uzakdoğu 30.7.2020
Sadakataşı Derneği ekipleri, kurbanların kesileceği yurt dışı bölgelerine ulaştı
Dernekten yapılan açıklamaya göre, hayırseverlerin vekaletle bağışladığı kurbanlıkların kesim ve dağıtımları Afrika, Ortadoğu, Orta Asya, Güney Asya, Kafkasya, Uzakdoğu ve Balkanlar'da yapılacak.
Uzakdoğu 27.7.2020
Denizlili tekstilci salgın sonrasında Avrupa pazarında büyümeyi hedefliyor
Bu ürünlere talebin artmasının sevindirici olduğunu belirten Uzunoğlu, tüketicinin yaşadığı, Uzakdoğu mallarına karşı tedirginliğin yanı sıra Türkiye'nin Avrupa ülkelerine hızlı teslimat yapabilmesinin de bu süreçte önemli avantaj getireceğini kaydetti.
Uzakdoğu 16.7.2020
Uzakdoğu'da ABD-Çin rekabeti: Yeni bir soğuk savaşa mı doğru?
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) donanmasına ait savaş gemilerinin 6 Temmuz 2020 tarihinde Güney Çin denizinde başlatmış olduğu tatbikat tüm dünyanın dikkatini bu bölgeye çevirdi ve muhtemel bir ABD-Çin rekabeti hakkında çeşitli spekülasyonların yapılmasına yol açtı.
Uzakdoğu 16.7.2020
Kiraz ihracatından yeni rekor geldi
Rengi ve tadıyla yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden biri olan kirazın güçlü bir antioksidan kaynağı olduğunu, içerisinde barındırdığı A, C ve K vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirdiğini dile getiren Uçak, "Kiraz özellikle Çin'de zenginliğin ve cömertliği temsil ediyor. 2020 yılında Çin ve Hong Kong'a kiraz ihracatımız yüzde 50'lik artışla 5,2 milyon dolardan 8 milyon dolara çıktı. Önümüzdeki yıllarda Uzakdoğu'ya kiraz ihracatımızın daha da artmasını bekliyoruz.
Uzakdoğu 15.7.2020
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay Açıklaması
Milletvekili Günay, burada yaptığı konuşmada, Sarıcakaya ilçesinin mikroklima iklimi ve yetiştirdiği ürünlerle Agro-turizm potansiyeli taşıdığını belirterek, şunları söyledi: "Özellikle, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) döneminde tarımın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Ülkemizin gıda güvenliğini sağlaması ve katma değeri yüksek tarımsal ihracatı artırması için verimli ve yenilikçi tarım üretimi öncelikli konumuz olmalı. Tüm bu politikalar doğal olarak kırsal kalkınmayı da etkileyecektir. Düşündüğümüz projeler hayata geçerse ilçemiz önemli bir agro turizm merkezi olacaktır." Kuşkonmazın ihracat potansiyeli ile ilgili olarak Avrupa'daki 450 bin tonluk kuşkonmaz pazarının yüzde 30'unu oluşturan 150 bin tonunun AB dışından ithal edildiğini anlatan Günay: "Bu ülkemiz için çok önemli bir fırsat. Tarımda katma değeri yüksek üretim ve ihracat diyoruz. Kuşkonmaz çok önemli bir örnek, ülkemize sunduğu ihracat fırsatı apaçık ortada. Diğer önemli bir unsur Avrupa'nın ithalatta tedarikçi pazarları aslen Peru ve Meksika gibi denizaşırı ülkeler olması. Bu da bize yadsınamaz bir lojistik avantaj vermekte. Diğer yandan Yakındoğu ve Uzakdoğu pazarları için de ülkemiz lojistik olarak avantajlıdır ve bu ülkelerde de kuşkonmaz talebi gün geçtikçe artmakta.
Uzakdoğu 5.7.2020
Son dakika... 11 şehirde 5 bin girişimci adayına ulaşılacak
2015 yılı sonrasında Suriye'ye yönelik satışlarda artış yaşandığına dikkat çeken Kayagil, "Ayrıca Arapça konuşan işletmeler oldukları için bağlantı kurdukları Ortadoğulu, Afrikalı hatta Arapça konuşulan Uzakdoğu ülkeler de var.
Uzakdoğu 2.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Bolu merkezli firmasıyla dizi ve sinema filmlerinde drone ile çekim yapan Murat Çalışır, kendisine ait atölyede tarım ilaçlama makinesi üretti. Aynı zamanda çiftçilik de yapan Murat Çalışır, 1 yıllık çalışma sonucu, püskürtme yöntemiyle ilaçlama yapabilen makineyi drone üzerine monte etti. Murat Çalışır, ilaçlama makinesine de ayrı bir kumanda sistemi kurdu. Ardından Çalışır, 10 litre kapasiteli tankı drone ile havalandırarak deneme amaçlı kendi tarlasında ilaçlama yaptı. Murat Çalışır'ın geliştirdiği sistemle 20 dakikada 5 dönümlük tarlada tarım ilaçlaması yapılabilirken, kullanılan ilaçta ise yüzde 40 tasarruf sağlanıyor. Denemelerinin başarılı olmasının ardından Murat Çalışır, artık tarlasını drone ile ilaçlıyor. 2 kişinin gerektiği sistemde Murat Çalışır drone kullanırken, oğlu Efe (7) de kumandadan ilaçlama düğmesini kontrol ediyor.  Teknoloji ile çiftçiliği birleştirme amacıyla böyle bir sistem geliştirdiğini söyleyen Murat Çalışır, "Radyo kontrollü model uçak hobisi ile ilgileniyordum. Yıllar önce başlamıştım. Şimdi dronelarla ilgili çalışmalar yapıyorum yaklaşık 11 yıldır. Küçükten büyüğe birçok drone yaptım. En sonunda en büyük drone imal ettik ve altına da bir ilaçlama sistemi koydum. Uzun yıllardan beri de çiftçilik yapıyoruz. Çiftçilik ile teknolojiyi nasıl birleştirebiliriz diye düşündüm. Drone ile bunu buluşturduk. Dünyada birçok ülkede yapılıyor bu sistem. Özellikle Uzakdoğu'da yapılıyor.
Uzakdoğu 22.6.2020
Vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri belirlendi
Ali Erbaş, yurt dışında ise açlık, yoksulluk ve savaşların yoğun olduğu Afrika'dan başlamak üzere Orta Asya'dan Balkanlar'a Kafkasya'dan Uzakdoğu ve Latin Amerika'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada mazlumlara ve muhtaç insanlara kurbanları ulaştırdıklarını ifade etti.
Uzakdoğu 21.6.2020
Türkiye'nin savunmadaki gücü "sanal fuara" taşındı
300'ün üzerinde savunma havacılık ve uzay sanayi firmasının katılacağı sanal fuarda ayrıca ABD, Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Rusya, Ukrayna ve Uzakdoğu ülkelerinden katılacak yüzlerce alım heyeti ile sanal ortamda yapılacak binlerce B2B görüşmeyle sektörün gelişimine yön verilecek.
Uzakdoğu 19.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
'DESTİNASYON ALANLARI ARTIRILMALI' Bölgede destinasyon alanlarının artırılması gerektiğine dikkat çeken Gülen, "Çok güzel ve canlandırıcı bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Biz özellikle şu anda Ortadoğu ve Uzakdoğu'ya yavaş yavaş ağırlık vermeye başladık ama biliyoruz ki bölgemizin bir Avrupa daha sonrasında da Latin Amerika ile alakalı turistlerin gelebileceği alanlar var.
Uzakdoğu 19.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
'DESTİNASYON ALANLARI ARTIRILMALI' Bölgede destinasyon alanlarının artırılması gerektiğine dikkat çeken Gülen, "Çok güzel ve canlandırıcı bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Biz özellikle şu anda Ortadoğu ve Uzakdoğu'ya yavaş yavaş ağırlık vermeye başladık ama biliyoruz ki bölgemizin bir Avrupa daha sonrasında da Latin Amerika ile alakalı turistlerin gelebileceği alanlar var.
Uzakdoğu 16.6.2020
Ege Bölgesi'nin bahçesinden Uzakdoğu sofralarına Salihli kirazı
MANİSA'nın Salihli ilçesinde yaklaşık 600 dönüm alan üzerinde kiraz üretimi yapan bir şirket, başta Uzakdoğu ülkeleri olmak üzere birçok Avrupa ülkesine kiraz ihraç etmeye başladı.
Şu an buradasınız: Uzakdoğu Haberleri | Uzakdoğu Haber - Haberler - Uzakdoğu haberleri, son dakika uzakdoğu haber ve gelişmeleri burada. Fındığın kanseri 'Drakula' yayılışını sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 19:05:28. #1.14#
title