Uyuşturucudan Yargılanan Ezhel'in Beraatine Karar Verildi

Uyuşturucudan Yargılanan Ezhel'in Beraatine Karar Verildi

Sosyal medya hesapları ve söylediği bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle tutuklanan 'Ezhel' lakaplı fenomen rapçi Sercan İpekçioğlu, beraat etti.

Sosyal medya hesapları ve söylediği bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle tutuklanan 'Ezhel' lakaplı fenomen rapçi Sercan İpekçioğlu hakkında, 'Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma' suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine başlandı. Mahkeme Ezhel'in beraatine karar verdi.

HAYRANLARI ADLİYE KORİDORLARINI DOLDURDU

Ezhel'in hayranları davanın görüleceği Anadolu Adalet Sarayı'na akın etti. Adliyenin dışı ve koridorlar Ezhel hayranlarıyla doldu.

Geçen ay gözaltına alınan Sercan İpekoğlu, 'adli kontrol' şartıyla serbest bırakıldıktan sonra yapılan itiraz üzerine 23 Mayıs tarihinde yeniden gözaltına alınmış ve çıkartıldığı Anadolu Adliyesi'nde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

"ESERLERİM TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR"

Savunmasını yapan Sercan İpekçioğlu, bekar ve lise mezunu olduğunu, müzisyenlikle uğraştığını aylık ve gelirinin de 100 bin lira olduğunusöyledi ve ekledi:

"Öncelikle fotoğrafla başlamak istiyorum. Ankara Kızılay'da bir arkadaşımın giyim mağazasına arada bir giderim.Orada otururken bahçede bitki gördüm. Hint keneviri olduğunu anladık. Söktük. O ara aklıma bu bitkiyle resim çektirmek geldi. Resim çekindim. Altına da eski bir şarkı sözü Selahattin Özdemir'in esrar perdesi adlı şarkı sözünü yazdım ve muziplik olsun diye paylaştım. Bunu sanatsal faaliyet kapsamında Türkiye'de çekilecek olan bir diziye müzik olarak yaptım. Bu parçada uyuşturucu madde kullanmaya özendirmeye kastım yoktur. Benim 'Yarınımız Yok' diye bir parçam daha var. Burada uyuşturucunun zararlarını anlattım. Kullanıldığı takdirde ölüme neden olduğu temasını işledim. Gençleri uyuşturucuya teşvik değil, hayata bağlayıcı sözler. Suç işleme kastıyla hareket etmedim. Eserlerim tamamen benim hayal ürünümdür. Suçsuzum. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum."

"ESPRİ OLSUN DİYE PAYLAŞILAN BİR FOTOĞRAFTIR"

Sercan İpekçioğlu'nun avukatı Fuat Ekin de iddianamede iki eylemden bahsedildiğini anlatarak, "Biri espri olsun diye paylaşılmış bir fotoğraf ve'Geceler' isimli fantastik bir vampir hikayesinden ibarettir. İddianamede düzenlenen eylemin yaptırımı ağırdır. Sanık üzerine atılı suçu işlememiştir. Beraatine ve tahliyesine karar verilmesini talep ediyorum." şeklinde konuştu. Son sözleri sorulan sanık Sercan İpekçioğlu, beraatini istedi.

"SANAT ESERİ OLDUĞUNA İNANDIĞIM İÇİN BERAATİNE KARAR VERDİM"

Mahkeme, sanık Sercan İpekçioğlu'nun suç işleme kastıyla hareket etmediği anlaşıldığından beraatine karar vererek, tahliyesine hükmetti. Mahkeme hakimiDilber Atalay, kararının ardından "Suç işleme kastıyla hareket etmediğineinandım. Sanat eseri olduğunu düşünerek beraatine karar verdim." diye konuştu.