Uyuşturucudan Yargılanan Ersin Korkut'un Savunması Güldürdü

Uyuşturucudan Yargılanan Ersin Korkut'un Savunması Güldürdü

'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan yargılanan Oyuncu Ersin Korkut'un yaptığı savunması güldürdü.

Uyuşturucudan Yargılanan Ersin Korkut'un Savunması Güldürdü
21.08.2014 14:12 | Son Güncelleme: 21.08.2014 15:57

'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan yargılanan Oyuncu Ersin Korkut'un savunması güldürdü. Tapelerde sigaralık istemek için kelimeyi tersten 'kılaragis' şeklinde söylediğinin hatırlatılması üzerine Korkut, "Türkçe'yi sonradan öğrendiğim için kendimi ifade edemiyorum. Kelimeleri bazen yanlış söylüyorum. O yüzden 'sigaralık'ı tersten söylüyorum" dedi.

2 KİŞİ RAPOR GÖNDEREREK MAHKEMEYE KATILMADI

Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Murat Yıldırım, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut gibi isimlerin de bulunduğu 53 sanık hakkında 'uyuşturucu ticareti yapmak, uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak' suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar getirildi.

Oyuncular Ersin Korkut, Rıza Kocaoğlu, Şahin Irmak, Murat Eken, Şinasi Yurtsever, Erdem Baş ile şarkıcı Koray Candemir'in de aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar da duruşmada hazır bulundu. Kenan İmirzalıoğlu ve Murat Yıldırım'ın sağlık raporu gönderdiği belirtildi.

"TÜRKÇEYİ SONRADAN ÖĞRENDİM, KELİMELERİ BAZEN YANLIŞ SÖYLÜYORUM"

Duruşmada savunma yapan Ersin Korkut, Türkiye'de 1-2 sefer uyuşturucu kullandığını söyledi. İddianamede, telefon görüşmelerinde uyuşturucu istemek için 'sigaralık' kelimesini tersten 'kılaragis' olarak söylediğini hatırlatan Mahkeme Başkanı, "Kelimeyi neden tersten söylüyorsun?" diye sordu. Korkut, "Türkçe'yi sonradan öğrendiğim için kendimi ifade edemiyorum. Kelimeleri bazen yanlış söylüyorum. O yüzden 'sigaralık'ı tersten söylüyorum." dedi. Mahkeme Başkanı'nın, "Türkçe'yi tersten mi öğrendin?" sorusu ise salonda gülüşmelere neden oldu. Korkut, 'kılaragis' kelimesiyle sarma tütünü kasdettiğini, uyuşturucuyu kasdetmediğini belirtti.

ŞAHİN IRMAK UYUŞTURUCU KULLANDIĞINI KABUL ETTİ

Oyuncu Şahin Irmak da birkaç defa uyuşturucu kullandığını ama bağımlı olmadığını savundu. Telefon görüşmelerindeki kelimeleri tersten söyleyerek yaptıkları konuşmalar için ise Irmak, "Arkadaş grubumuzda birçok şeyi çok anlamsızca da olsa tersten konuşuyoruz. Şaka amaçlı kendi jargonumuz gibi bir şey. Biz mikrofonu da tersten söylüyoruz." diye konuştu.

Oyuncu Murat Eken de hayatında birkaç defa uyuşturucu kullandığını ama kimseye uyuşturucu temin etmediğini söyledi.

Kaynak: CİHAN

Şu an buradasınız: Uyuşturucudan Yargılanan Ersin Korkut'un Savunması Güldürdü - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 13:05:29. #1.14#
title