Uyuşturucu Taciri Altın Tabancalı Muhtar

Uyuşturucu Taciri Altın Tabancalı Muhtar

Adana'da düzenlenen operasyonda, Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nden gelen lüks minibüste 145 kilo esrar ele geçirildi.

Uyuşturucu Taciri Altın Tabancalı Muhtar

Adana'da düzenlenen operasyonda, Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nden gelen lüks minibüste 145 kilo esrar ele geçirildi. Minibüsün sahibi Hani İlçesi'nin Zirve Mahallesi muhtarı Hasan E. ile 6 kişi gözaltına alındı. Muhtarın üzerinden ruhsatlı 2 altın kaplama tabanca çıktı.

KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 Haziran'da Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nden hareket eden bir minibüste uyuşturucu taşındığı bilgisini alınca harekete geçti. Ceyhan'dan takibine başlanan minibüs, otoyolun Adana kuzey giriş noktasında durduruldu. Minibüste yapılan aramada yastık kılıfları içerisine yerleştirilmiş 145 kilo esrar ele geçirildi. İçi özel döşenmiş, ön ve arkasında gizli kamera ve televizyon bulunan minibüse el konuldu. Minibüsün sahibi olan Diyarbakır'ın Hani İlçesi'ne bağlı Zirve Mahallesi'nin muhtarı 59 yaşındaki Hasan E. , beraberindeki kızı 17 yaşındaki H. E. , oğlu 28 yaşındaki Uğur E. , kardeşi 48 yaşındaki Eyüp E. , minibüse eskortluk yaptığı öne sürülen 2 ayrı araçta bulunan 29 yaşındaki Bayram Zengin ve 33 yaşındaki Mehmet Tarık Aziz ile uyuşturucu sevkiyatının koordinatörlüğünü yaptığı belirtilen 28 yaşındaki Meral Aldatmaz gözaltına alındı. Muhtarın üzerinden ise taşıma ruhsatlı 2 altın kaplama tabanca ile çok sayıda fişek çıktı.

300 KİLO ESRAR DA ONUNMuş

Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularında uyuşturucunun Hasan E. 'ye ait olduğunu itiraf eden şüpheliler, geçen ocak ayında Adana'da yapılan 2 ayrı operasyonda ele geçirilen 300 kilo esrarın da muhtar Hasan E'ye ait olduğunu ileri sürdü. Hasan E. 'nin de uyuşturucu ticareti yaptığını kabul ettiği öne sürüldü.

İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen Hasan E. ile beraberindekiler, görüntü almak isteyen gazetecilere saldırmak istedi. Şüpheliler, polis tarafından güçlükle engellenip minibüslere bildirilerek adliyeye götürüldü.

E. : Ekin - Adana