Uyuşturucu Operasyonu Polis Kamerasında

Uyuşturucu Operasyonu Polis Kamerasında

İstanbul narkotik polisinin 3 ayrı operasyonda yaklaşık 333 kilogram uyuşturucu ele geçirmesi polis kamerasına yansıdı.22 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonlarda, uyuşturucudan elde edildiği düşünülen 45 bin lira paraya el kondu.

Uyuşturucu Operasyonu Polis Kamerasında

İstanbul narkotik polisinin 3 ayrı operasyonda yaklaşık 333 kilogram uyuşturucu ele geçirmesi polis kamerasına yansıdı. 22 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonlarda, uyuşturucudan elde edildiği düşünülen 45 bin lira paraya el kondu. Almanya'ya götürülmeye çalışıldığı belirtilen TIR'a yapılan operasyon sırasında polis kamerasının çektiği görüntüler film karelerini aratmadı.

2 ay önce İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesindeki bir ekip, yurt dışına çıkarılmak üzere uyuşturucu sevkiyatı bilgisi alınca harekete geçildi. Şüphelilerin peşine düşen polis, beklenen aracın İstanbul'a gelmesi üzerine düğmeye bastı.

Polisin tespitlerine göre, Ordu'dan fındık yüklenerek İstanbul'a gelen araç Büyükçekmece'de gümrük kontrollerini yaptırdı. Bu sırada araca uyuşturucu yüklendiğini tahmin eden polis, TIR seyir halinde iken Türkoba mevkiinde araca operasyon yaptı. Narkotik timleri tarafından aracın sürücüsü dışarı çıkarılarak gözaltına alındı. Araç, inceleme yapılmak üzere polis garajına çekildi. Araçta yapılan aramada 337 paket halinde 177 kilo 750 gram eroin ele geçirildi. Operasyonda ayrıca 3 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet sahte nüfus cüzdanı ile 7 bin 250 euro para ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Narkotik polisinin diğer operasyonunda, takip edilen kişilerin Avcılar'da bir depo ile bağlantıları olduğu ve depoda uyuşturucu bulunduğu belirlendi. Bir süre şüphelileri takip eden polis depoda arama yaptı. Polis bu operasyonda da152 kilo 500 gram esrar, 2 tabanca ve 2 pompalı tüfek de ele geçirdi. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerle birlikte 30 bin lira paraya da el konuldu.

Narkotik timlerinin sokak satıcılarına yönelik operasyonu ise yaklaşık 8 ay önce başladı. Küçükçekmece ve Avcılar bölgesinde yapılan operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı. 2 kilo 38 gram esrar ile 2.2 gram bonzai ve 46 adet uyuşturucu hap ele geçirilen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin suç kayıtları polisi şaşkına çevirdi. Bir şüphelinin uyuşturucu suçlarından 5, uyuşturucu kullanımından 9, hırsızlık suçlarından 20 olmak üzere toplam 46 adet suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Mahkemeye sevk edilen 13 zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonlar polis kamerasınca saniye saniye görüntülendi.