Uyuşturucu Operasyonu Kamerada

Uyuşturucu Operasyonu Kamerada

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir otomobille uyuşturucu taşınacağını belirledi.

Uyuşturucu Operasyonu Kamerada

Yapılan teknik ve fiziki çalışmalarda, aracın plakası belirlendi. Uyuşturucu taşıdığı düşünülen otomobilin yerini de tespit eden polis, Ümraniye Dudullu'da operasyon düzenledi. Operasyonla, aracın sürücüsü Mesut G. gözaltına alındı. Otomobilde yapılan aramalarda aracın bagaj kısmındaki, çantaların içerisinde 92 kilo 350 gram ağırlığında, 500 bin adet 'ecstasy" adlı uyuşturucu hap ele geçirildi.

RİCA ÜZERİNE TAŞIDIM

Gözaltına alınan Mesut G.'nin ele geçirilen uyuşturucuyla ilgili suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. İfadesinde, bir arkadaşının ricası üzerine valizleri bir adresten aldığını ve içinde ne olduğunu bilmediğini belirten Mesut G., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne götürülen Mesut G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

OPERASYON KAMERALARA DA YANSIDI

Polisin gerçekleştirdiği operasyon polis kameralarına da yansıdı. Görüntüde, polisin içinde uyuşturucu bulunduğundan şüphelenilen otomobilin önünü kesmesi, sürücünün araçtan indirilerek yere yatırılıp gözaltına alınması yer alıyor. Ayrıca uyuşturucuların bulunma anları da polis kameralarına yansıyor.