Uyuşturucu Hapları Analiz Eden Kimyager Adliyeye Gönderildi

Uyuşturucu Hapları Analiz Eden Kimyager Adliyeye Gönderildi

İstanbul'da, Bir Uyuşturucu İmalathanesinde Ele Geçirilen 11 Kilo Amfetamin Maddesiyle İlgili Gözaltına Alınan ve Uyuşturucu Hapların İçeriğini Analiz Ettiği Ortaya Çıkan Kimya Mühendisi H.r.ı. ile Birlikte 5 Kişi Sorgularının Ardından Adliyeye Gönderildi.

Uyuşturucu Hapları Analiz Eden Kimyager Adliyeye Gönderildi

İstanbul'da, bir uyuşturucu imalathanesinde ele geçirilen 11 kilo amfetamin maddesiyle ilgili gözaltına alınan ve uyuşturucu hapların içeriğini analiz ettiği ortaya çıkan kimya mühendisi H.R.I. ile birlikte 5 kişi sorgularının ardından adliyeye gönderildi.

İstanbul'da başlayıp Antalya'da devam eden operasyonlar kapsamında narkotik polisi aldığı ihbarlar doğrultusunda uyuşturucu hap imalathanesini bastı. 11 kilo amfetamin maddesinin ele geçirildiği operasyonda Narkotik Şube Müdürlüğü'nde uyuşturucu hapların içeriğini analiz eden kimya mühendisi H.R.I. gözaltına alındı. Extacy hapların etken maddesi MDMA'yı ürettiği ileri sürülen H.R.I. ile birlikte yakalanan 5 kişi Beşiktaş'taki Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Operasyon kapsamında alınan bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, G.K.'yı takibe aldı. G.K. ile kimyager H.R.I. Kadıköy'de buluştu. Bir miktar uyuşturucu maddesinin bir kişiye verildiğini belirleyen polis, bu kişiyi takibe aldı. Eyüp'te bulunan bir eve baskın düzenleyen güvenlik güçleri, yaptığı aramada 3 kilo amfetamin maddesi ele geçirdi. Operasyonlarını genişleten polis Yalova'da amfetamin maddesinin üretildiği bir villanın olduğunu tespit etti. Narkotik polisi sucu kılığına girerek villaya baskın

düzenledi. İmalathane olarak kullanılan villada yapılan aramalarda uyuşturucu maddenin hammaddesi bazı kimyasal maddelerle laboratuvar aletleri ele geçirildi. Tuzla'da boya ve kimya imalathanesi sahibi kimyager H.R.I. Yalova'da, mal sahibi olduğu ileri sürülen G.K.'yI dA Antalya'da yakalayarak İstanbul'a getirdi. Yakalanan 5 kişinin sorgusu tamamlandı. Amfetamin maddesinin uyuşturucu hap Extacy'nin hammaddesi olduğu öğrenildi. H.R.I.'ın narkotik polisinin yaptığı operasyonların ardından ele geçirilen hapları

incelemek için emniyete gelen bilirkişi üyelerinden biri olduğu öğrenildi.

(AS-RA-ÖK-Y)