Uyum İçin Yaptıkları 50'ya Yakın Belgesel Film Nedeniyle Ödüle Layık Görüldüler

Uyum İçin Yaptıkları 50'ya Yakın Belgesel Film Nedeniyle Ödüle Layık Görüldüler

Gülseren Suzan Menzel ve eşi Jiochen Menzel uyum için yaptıkları 50'ya yakın belgesel film nedeniyle ödüle layık görüldüler.

Uyum İçin Yaptıkları 50'ya Yakın Belgesel Film Nedeniyle Ödüle Layık Görüldüler

Gülseren Suzan Menzel ve eşi Jıochen Menzel uyum için yaptıkları 50'ya yakın belgesel film nedeniyle ödüle layık görüldüler.

Almanya'nın Nürnberg kentinde yaşayan'TransferFilm'yapımcıları Gülseren Suzan Menzel ile eşi Jochen Menzel 20 yıl içinde yaptıkları özellikle Türklerin yaşamını yansıtan 50'nin üzerinde belgesel film nedeniyle Nürnberg Uyum Meclisi'nin'2011 Kültürlerarası' ödülünü görkemli bir törenle aldılar. Heilig Geist Haus'da düzenlenen törene Nürnberg Büyük şehir Belediye Başkanı Dr.Ulrich Maly, Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk Çil ile 150 davetli katıldı

BELGESELLERDEN SEÇMELER

Tören, belgesel seçmelerinden özetle başladı. Türklerin yıllar önce muayeneden geçirilerek, Almanya'ya trenle gelişleri ve Münih garından dağıtımları gözler önüne serildi. Sırası ile Uyum Meclisi Başkanı Diana Liberova, Ulrich Maly ve Ece Öztürk Çil birer konuşma yaparak Menzel çiftinin başarılı çalışmalarını övdüler ve uyuma yaptıkları katkılar nedeniyle ödülü hak ettiklerini söylediler.

DUYGULU ANLAR

Menzel çifti Kültürlerarası ödülü Belediye Başkanı Ulrich Maly'nin elinden alırken duygulandılar. Gülseren Suzan Menzel teşekkür konuşmasında göz yaşlarına hakim olamadı.

Menzel çiftine ödülün yanı sıra 2 bin euroluk çek verildi.

Aynı zamanda Kuzey Bavyera Türk-Alman Kadınlar Kulübü Başkanı olan Gülseren Suzan Menzil'i arkadaşları da unutmadı ve onu bir buket çiçekle kutladılar. Tören sonunda davetlilere Türk mutfağından yemekler ikram edildi.

Kaynak: DHA