Uygun: İddiamız Devam Ediyor

Bülent Uygun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Yenilgisinden Dolayı Üzgün Olduklarını Ancak İddialarının Hala Devam Ettiğini Söyledi.

Uygun: İddiamız Devam Ediyor

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor yenilgisinden dolayı üzgün olduklarını ancak iddialarının hala devam ettiğini söyledi. Uygun, şampiyonluk yolunda rakiplerinin puan kaybedeceğini umduklarını da kaydetti. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı da Sivas'ı yenmenin kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Turkcell Süper Lig'inin 31. haftasında Sivasspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a 2-1 mağlup olarak şampiyonluk yolunda önemli bir avantajı kaybetti. Liderliği Beşiktaş'a kaptıran Sivasspor'un teknik direktörü Uygun, maçı değerlendirdi. Kendi seyircileri önünde galip gelmek için mücadele ettiklerini belirten Uygun, bugün futbol şansının Sivasspor'un yanında olmadığını söyledi. Ancak tribünde ve televizyonlarının başında maçı izleyenlere oynadıkları futbolla keyif verdiklerini ifade eden Uygun, "Bazen futbolun cilvesi böyle olsa gerek. Ne direkler ne de futbolun şansı izin vermedi ve galip gelemedik. Belki de yarım kere bizim sahamıza gelmiş olan İstanbulspor, 2 tane aynı şekilde golü buldu. Bu da bizim dengemizi kaybetmemize neden oldu." diye konuştu.

Sivasspor'un yoluna devam ettiğini belirten teknik adam Uygun, kalan maçları en iyi şekilde oynamaya devam edeceklerini söyledi. "Kazanabilmek adına bütün özveriyi aynı ikinci yarıda sergilediğimiz gibi ortaya koyduğumuz takdirde istediklerimizi alabileceğimizi umuyorum." diyen Uygun, "Soncunda ben futbolcu kardeşlerime tek tek teşekkür ediyorum. Hala en güzelini yapmaya çalışıyorlar. Onlarla gurur duyuyorum." dedi.

Sivasspor'un liderliği kaybettiğinin hatırlatılması üzerine de Uygun, aynı şekilde iddialarını sürdürdüklerini kaydederek, "Elimizdeki imkanı kaybetmiş gibiyiz ve dolayısıyla avantajımızı yitirmiş gibiyiz. Ama hiçbir şeyimizi kaybetmedik. Aynı şekilde iddiamız, arzumuz ve isteğimiz devam ediyor. Rakibimizin de puan kaybedebileceğini düşünüyoruz. Kalan maçlarımızda bize yakışanı yapmamız gerekiyor." Sivasspor taraftarının şampiyonluğa hazır olmadığı yönündeki başka bir soruya ise Bülent Uygun, Sivas'ın 4 sezondur Süper Lig'de olduğunu ve yavaş yavaş coşkulu taraftar kültürünün oturacağını belirtti.

Maç sonra Sivassporlu futbolcular İbrahim Dağaşan ve Musa Aydın, çok üzgün olduklarını ifade ettiler. Her iki futbolcu da kalan maçları kazanarak rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyeceklerini dile getirdiler. Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise açıklama yapmadan stattan ayrıldı.

Lider Sivasspor'dan puan almak için buraya geldiklerini ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abullah Avcı da, galibiyetten dolayı sevinçli olduklarını söyledi. Çok önemli bir 3 puan aldıklarının altını çizen Avcı, özellikle ilk yarıda Sivasspor'un nasıl oynayacağını bildiklerini ve ona göre önlemlerini aldıklarını dile getirdi. Genel yapıda Sivas'ın pas yapan takımlara karşı zor durumlara düştüğünü belirten Uygun, "Eğer düşen topları aldığımızda ve topu yere indirip rakibin arkasına gittiğimiz takdirde bu sonucu alacağımızı düşünüyorduk. Özellikle böyle maçlarda da oyunun ilk yarısında hemen oyunun başında 2 gol bulmak bizim için önemliydi. 2-0'dan sonra 3'ü ve 4'ü bulabildik. Tartışılan pozisyonlar var, ama onlar hakkında yorum yapmak istemiyorum. Ama ikinci yarıda Sivasspor'un risk alıp yüksek toplarla üstümüze geldi. Ona rağmen doğru çıkışlar yapabilseydik, yine gol bulabilirdik. Uzun süredir kendi sahasında yenilmeyen Sivasspor'u burada yenmek bizim için önemliydi. Çok kritik bir virajdayız. Lig daha bitmedi, 3 hafta daha var." şeklinde konuştu. Sivasspor kendileri ve Türk futbolu için model olduğunu belirten Abdullah Avcı, "Sivasspor, saygı duyulması gereken bir takımdır. Böyle takımların çıkması ve zirvede olması bir Türk antrenörü olarak bize keyif veriyor. Umarım yarış sonuna kadar kim az kaybederse o kazanacak. Şampiyon kim olur demek şu an doğru değil." diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ da önemli bir 3 puan aldıklarını söyledi. Gümüşdağ, "En kötü 1 puanla dönmemiz gerektiğini söylemiştim. Hakettiğimiz bir 3 puan aldığımızı düşünüyorum." dedi. Belediyesporlu futbolcular da galibiyetten dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

(CİHAN)

Kaynak: CHA