Uygun: Hatalara Rağmen Kazandığımız için Mutluyum

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Hacettepe Maçını Kazandıkları için Mutlu Olduğunu Söyledi.

Uygun: Hatalara Rağmen Kazandığımız için Mutluyum
13.12.2008 19:03 | Son Güncelleme: 13.12.2008 19:03

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Hacettepe maçını kazandıkları için mutlu olduğunu söyledi.

İlk yarıda taktik hatası yaptığını belirten Uygun, maçın dördüncü hakemine ise ateş püskürdü.

Hacettepe Antrenörü Ergün Penbe ise, iyi oynadıklarını ancak basit hatalar yüzünden yenildiklerini ifade etti.

Turkcell Süper Ligi'nin 15. haftasında zirve mücadelesi veren Sivasspor, ligin son sırasında yer alan Hacettepe'yi ağırladı. Ev sahibi Kırmızı Beyazlı ekip, Herve Tum'un attığı 2 golle maçı 2-1 kazandı. Maç sonrası bir değerlendirme yapan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, soğuk havaya rağmen iyi oynadıklarını söyledi.

Galip gelerek yükselmeye devam ettiklerini ifade eden Uygun, "Başarımızın tesadüf olmadığını göstermek için kazanmak istiyorduk. Eksi 10 derece gibi bir soğuğa rağmen her iki takım da sahada iyi mücadele etti. Kazandığımız için futbolcularımı kutluyorum." dedi.

1-0 öne geçtikten sonra taktik anlamda hata yaptığını belirten Uygun, bu nedenle beraberlik golünü yediklerini kaydetti. Hatasından dolayı özür dileyen Uygun, "Attığımız gol sonrası taktik anlamda hamleler yapmam gerekiyordu. İlk yarı sonunu beklerken golü yedik." diye konuştu.

Maç devam ederken 4. hakemle tartışan Bülent Uygun, basın toplantısında Fethi Serkan Koç'a ateş püskürdü.

Maçın orta hakeminin inanılmaz güzellikte bir maç yönettiğini ifade eden Uygun, dördüncü hakemin kendisine sert bir üslupla davrandığını iddia etti.

Hiç kimsenin kendisine 'Çok uzun süre durdun geç yerine' şeklinde sert davranamayacağını vurgulayan Uygun, şunları söyledi: "Dördüncü hakemin bize davranış biçimi çok yanlış. Oğuz Sarvan hocamdan rica ediyorum. Bütün hocalar ve hakemler Antalya'da bir buluşalım ve dertlerimizi birbirimize anlatalım. Hiç kimse kimseye emir verme yetkisine sahip değildir. Ne kovuyorsunuz, kimi kovuyorsunuz ve nerden kovuyorsunuz? Sahanın içine mi girmişiz? Şöyle yapabilirsiniz: 'Hocam ihlal ediyorsun sahayı lütfen yerine geçer misin?' Ne olur 'lütfen' kelimesini kullansan? Hepiniz hata yapıyorsunuz, hepimiz hata yapıyoruz. İnanılmaz derecede iyi bir orta hakem vardı. Aleyhimize penaltı verdiği halde son zamanlarda gördüğüm en güzel maçı yönetti."

Sivassporlu futbolcular Hayrettin, İbrahim ve Herve Tum da hedeflerinin geçen sezonki başarıyı devam ettirmek olduğunu ifade etti.

İkinci kaptan Hayrettin, sahada kora kor bir mücadele olduğunu belirtirken, oyuna ikinci yarıda giren İbrahim, her hafta üstüne koyarak hedefe doğru ilerlediklerini söyledi.

Uzun bir aradan sonra 2 gol birden atarak takımın galibiyetinde büyük pay sahibi olan Herve Tum ise, "Gol atmak insanı motive ediyor. Uzun bir aradan sonra attığım gollerle takımımın galip gelmesi beni çok mutlu etti." dedi.

HACETTEPE CEPHESİ

Hacettepe Teknik Direktörü Erdoğan Arıca'nın cezası nedeniyle maç sonu değerlendirmeyi Antrenör Ergün Penbe yaptı. Soğuk hava ve saha şartlarına göre iyi mücadele ettiklerini ifade eden Penbe, Sivas gibi ligin güçlü ekiplerinin birisinin sahasında nasıl futbol oynandığını herkese gösterdiklerini söyledi.

Futbolcuların ellerinden geleni yaptığını vurgulayan Penbe, basit hatalar nedeniyle yenildiklerini kaydetti.

Penbe, "İyi oynadık. Gol pozisyonlarına girme konusunda da sıkıntı yaşamadık. Ancak basit bazı hatalar yaparak 2 gol yedik. İnşallah bundan sonraki maçlarda bu hataları yapmayarak hakettiğimiz puanları toplamaya başlarız." şeklinde konuştu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

title