Haberler » Spor » Uygun Fenerbahçe için Ne Dedi? - Spor

Uygun Fenerbahçe için Ne Dedi?

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Kendisi için Yapılan Fenerbahçe Yakıştırmasına Yanıt Verdi.

Uygun Fenerbahçe için Ne Dedi?

Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, kendisi için yapılan Fenerbahçe yakıştırmasından gurur duyduğunu söyledi, “Ancak Sivas'teki misyonum henüz bitmedi. Fenerbahçe'ye gitmem şimdilik söz konusu değil“ dedi.

Denizli Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen Kariyer Günleri’ne katılan Bülent Uygun, söyleşiden önce basın mensuplarıyla sohbet etti. Anadolu'da yapılacak daha çok işi olduğunu vurgulayan Bülent Uygun, şöyle devam etti:

“Sivasspor'dan ayrılmayacağımı söyleyince bazı dostlarım, (Böyle konuşma, yarının ne olacağı belli olmaz) diyor. Sivasspor'da başlattığımız projeler var. Stadyum, spor salonları, yüzme havuzları, kolej yapacağız. Markalaşma ve tesisleşme için önemli hamlelerimiz olacak. Her şeyden önemlisi Sivasspor'a manevi borcum var. En büyük hedefim Sivasspor'u şampiyon yapmak ve Şampiyonlar Ligi'nin en genç teknik direktörü olabilmek. Bunlar, parayla pulla ölçülemez. Fenerbahçe'de gol kralı oldum, şampiyonluk yaşadım. İnsanlar bizi oraya yakıştırıyor. Bu bana gurur veriyor. Zamanı geldiğinde, kendi hayallerimi gerçekleştirmek için Fenerbahçe'de olmayı ve başarıyı yaşamak isterim. Şu anda Sivasspor'dayım ve hiç bir yere gitmeyi düşünmüyorum.”

”TRABZONSPOR'UN DA ŞANSI VAR”

Sivasspor'la Beşiktaş arasında geçiyormuş gibi görünen şampiyonluk mücadelesinin içinde Trabzonspor'un da olduğunu belirten Bülent Uygun, “Trabzonspor'un şampiyonluk şansı, çok yüksek” dedi. Son 4 haftada en az puan kaybedecek takımın şampiyonluk kupasını kaldıracağını ifade eden Bülent Uygun, şöyle devam etti:

“5 hafta önce 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet alanın şampiyon olacağını söylemiştim. Bunu söylerken, bizim ve rakibimizin puan kaybedeceğini sezmiş, düşünmüştüm. Nitekim hem biz, hem Beşiktaş puan kaybetti. Kalan haftaları lider olarak bitirip şampiyonluk kupasıyla taçlandırmak istiyoruz. Şampiyon biziz, birinci kim bilmiyorum, diye konuşmuştum. 4 hafta sonra şampiyonu göreceğiz. Sivasspor, 16 haftadır lider. Fikstür avantajımız var. Arzu ve coşkuyla şampiyonluğu Anadolu'ya getirmek istiyoruz. Anadolu'nun yükselen yıldızı ve örnek bir projesiyiz. Yıllardır kimse 4 büyüklerin dışında şampiyon çıkmayacağını söyledi, insanlar buna inandırıldı. Geçen sezon son haftada kaybettiğimiz şampiyonluktan sonra Bursaspor, Kayserispor, Konyaspor gibi takımlar bu sezon şampiyonluk mücadelesi vereceklerini söyledi. Biz şampiyon olduğumuzda Anadolu takımları bizi örnek alacak. Bizim başardığımızı büyük taraftar potansiyeli olan Bursaspor, Eskişehirspor ve Göztepe gibi kulüpler de başaracaktır. Anadolu'dan şampiyon çıktıkça gazetelerin Anadolu'daki tirajları artacaktır. Her takım her takımı yenebiliyor, Hacettepe küme düştü ama büyük takımları yeniyor. Korkusuzca, cesaretle her türlü mücadeleyi yapan Anadolu takımları var. Tekrar ediyorum; Biz şampiyonuz ama birincinin kim olacağı hala belli değil.”

Bület Uygun, Pamukkale Üniversitesi'nde çok sayıda öğrenciye kariyer konusunda konuştu, markalaşmanın önemine değindi, “Sistemli ve çok çalışın, büyük düşünün, başarı da kariyer de kendiliğinden gelecektir” dedi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler