Uygulama Yapan Polis Ekiplerinen Yakalanan 3 Kişi, Polise Rüşvet Vererek Kurtulmaya Çalıştı

Uygulama Yapan Polis Ekiplerinen Yakalanan 3 Kişi, Polise Rüşvet Vererek Kurtulmaya Çalıştı

Kartal'da Uygulama Yaparken Bir Araba İçinde 28.7 Gram Uyuşturucu Madde Ele Geçiren Asayiş Şube Müdürlüğü'ne Bağlı Motorize Ekipler, Serbest Bırakılmaları Karşılığında Rüşvet Teklif Eden 3 Şüpheliyi Gözaltına Aldı.

Uygulama Yapan Polis Ekiplerinen Yakalanan 3 Kişi, Polise Rüşvet Vererek Kurtulmaya Çalıştı

Kartal`da uygulama yaparken bir araba içinde 28.7 gram uyuşturucu madde ele geçiren Asayiş Şube Müdürlüğü`ne bağlı motorize ekipler, serbest bırakılmaları karşılığında rüşvet teklif eden 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, E-5 Karayolu Yakacık Bağlantı yolu üzerinde uygulama yapan Asayiş Şube Müdürlüğü`ne bağlı polis timleri, şüphe üzerine 34 S 5603 plakalı E200 Mercedes marka bir aracı durdu. Yunus ekipleri aracın içinde bulunan H.A. (44), H.D. (32) ve M.B.`den (31) araçtan inmelerini istedi. Araçtan inen şahısların üzerinde ve otomobilde aramalar yapıldı. Yapılan aramalarda otomobilin torbido gözünde beyaz bir poşet içerisinde 28.7 gram uyuşturucu madde ve arabanın bagaj kısmında bulunan döşemenin altında ise 42 bin EURO ile birlikte 26 bin 650 YTL ele geçirildi. Bunun üzerine Yunus olarak adlandırılan motorize ekipler, 3 kişiyi gözaltına almak istedi. Gözaltına alınacaklarını anlayan zanlıların araç içinde bulunan parayı polise rüşvet olarak vermek istedikleri iddia edildi. Şahısların teklifini kabul etmeyen polis ekipleri, şahısları gözaltına aldı. Şahıslar, Kartal Araştırma Amirliği`ne götürülürken, otomobil ise Yakacık Karakolu`na çekildi. Şahıslar sağlık kontrolü için çıkartıldıkları sırada gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Şahısların kaldığı belirlenen Ümraniye`deki bir eve polis operasyon düzenledi. Evde yapılan aramada 150 kilogram eroin ile 2 adet sahte kimlik bulundu. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Kaynak: DHA