Üvey Torununu 5. Kattan Atmak İsteyen Babaanneye Mahallede Linç Girişimi

Üvey Torununu 5. Kattan Atmak İsteyen Babaanneye Mahallede Linç Girişimi

Esenler'de Evdeki Huzursuzluk Nedeniyle Bunalıma Girdiği İleri Sürülen Bir Kadın, Üvey Torununu 5 Katlı Binanın Terasından Atmak İstedi. Kurtarma Çalışmalarının Saniye Saniye Kaydedildiği Olayda, Torununu Terastan Atmak İsteyen Kadını Polis, İtfaiye ve Gazeteciler İkna Etmeye Çalıştı.

Üvey Torununu 5. Kattan Atmak İsteyen Babaanneye Mahallede Linç Girişimi

Esenler'de evdeki huzursuzluk nedeniyle bunalıma girdiği ileri sürülen bir kadın, üvey torununu 5 katlı binanın terasından atmak istedi. Kurtarma çalışmalarının saniye saniye kaydedildiği olayda, torununu terastan atmak isteyen kadını polis, itfaiye ve gazeteciler ikna etmeye çalıştı.

Film karelerini aratmayan ikna çalışmaları sırasında merdivenle sessizce teras kata yaklaşan bir itfaiye eri, 4 yaşındaki çocuğu kurtarmayı başardı. Gözaltına alınan kadın, polis aracına bindirildiği sırada çevre sakinleri tarafından linç edilmek istendi. Polis kalabalığı biber gazıyla dağıttı.

Edinilen bilgiye göre olay Havalimanı Mahallesi Görkem Sokakta bulunan 5 katlı bir binanın teras katında saat 19.30 sıralarında meydana geldi. 4 ay önce Servet Kalafat ile evlenen Dursune M. kendisine resmi nikah sözü verilmesine rağmen bunun yerine getirilmediğini iddia ederek, bu durumdan sorumlu tuttuğu gelini Birgül Kalafat ile tartışmaya başladı. Aynı binada yaşayan gelin-kaynananın tartışması büyüdü. Birgül Kalafat'ın kendisini dövmekle tehdit ettiğini öne süren Dursune M. üvey torunu 4 yaşındaki Ilgın Kalafat'ı bir anda kucaklayıp evin çatısına çıktı. Başta koca Servet Kalafat olmak üzere ailenin ikna çabaları sonuç vermeyince olay yerine itfaiye ve polis ekipleri çağrıldı.

Beş katlı binanın altına kurtarma çadırı açan itfaiye ekipleri bir yandan da cinnet getiren kadını ikna etmeye çalıştı. Üvey torunu Ilgın'ın belinden tutarak aşağıya sarkıtan yaşlı kadın sürekli olarak, Kalafat ailesinin kendisine kötü davrandığını haykırdı. Yangın ve Güvenlik Programı'nın Yapımcısı Gazeteci Yalçın Günaydın kadını ikna etmeye çalışırken bir anlık dalgınlığından yararlanan itfaiyeciler, merdivenle yaklaştığı kadının üzerine atladı. Olan biteni ağlamaklı izleyen küçük kız ise bir polis memuru tarafından yere düşmekten son anda kurtarıldı. Olay sonrası polis merkezine götürülen Dursune M.'yi vatandaşlar linç etmek istedi. Polis öfkeli kalabalığı biber gazı kullanarak dağıttı.

Olayın şokunu yaşayan küçük kız ise itfaiye erleri tarafından annesi Birgül ile babası Kenan Kalafat'a verildi. Üvey annesinin iddialarının asılsız olduğunu savunan Kenan Kalafat, "Olan biteni anlamış değilim. Çocuğuma ölümden döndü, ona kavuştuğum için çok mutluyum" dedi.

Kenan ve Birgül çiftinin 1990 yılında evlendikleri ve ilk çocukları olan Ilgın'ı da 4 yıl önce tüp bebek yöntemiyle dünyaya getirdikleri öğrenildi.

Üvey babaanne Dursune M. gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: CHA