Üstünel: Hakem Cezasız Kalmamalı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Üstünel: Hakem Cezasız Kalmamalı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Spor
Üstünel: Hakem Cezasız Kalmamalı

Galatasaray Futbol Şubesi Üyesi Haldun Üstünel, Sivasspor Karşısında Ümit Karan'ın Oyundan Atılmasını Sağlayan Yan Hakem Erdinç Sezertam'a Ateş Püskürdü.

Galatasaray Futbol Şubesi Üyesi Haldun Üstünel, Sivasspor karşısında Ümit Karan'ın oyundan atılmasını sağlayan yan hakem Erdinç Sezertam'a ateş püskürdü.

Üstünel, ligin ikinci bölümüne iyi bir başlangıç yapmak istediklerini dile getirerek, “Öncelikle Sivasspor'u aldığı galibiyetten dolayı tebrik etmek istiyorum. Oyuna iyi başladık ve oyunun kontrolü tamamen elimizdeydi, ta ki oyundan Ümit Karan atılana kadar. Hep isteyen hep arzulayan hep pozisyon bulan, maçı kazanma arzusuyla mücadele eden bir takım vardı sahada” dedi.

"ÜMİT KÜFÜR ETMEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

Üstünel, kırmızı kart pozisyonunu çözemediklerini kaydederek, şöyle devam etti: “Soyunma odasında oyuncularla da konuştum. Özellikle Ümit Karan ile konuştum. Kesinlikle küfür etmediğini, üzerine basa basa dile getirdi. Hatta saha içinde diğer oyuncuların itirazı sırasında bile, yan hakemin kendisine karı tekmeleyip üzerine kar geldiğini söylediğini dile getirdi.”

Bu kadar yanlı tutum içinde olunmasının kendilerini düşünceye ittiğini dile getiren Haldun Üstünel, yan hakem Sezertam'ı isim vermeden eleştirerek, şunları söyledi: “Fakat burada maçtan sonraki açıklamada bizi hayrete düşüren bir olay ise Ümit'in kendisine küfürlü bir şekilde yaklaşımda bulunduğunu söylemesi. Sahada ayrı, dışarıda ayrı konuşuluyor. Bu kadar çarpık açıklamalar tabi ki bizleri düşüncelere sürüklüyor. Bunlar için gerekli önlemlerin alınması gerekiyor.

Bizler sezon başından beri hiçbir şekilde hakemler hakkında konuşma yapmadık. Hakemlerin yaptığı davranışlar verdiği kararlar üzerinde, hiçbir tavır göstermedik. Ama bugün baktığınız zaman, ayakta durulması zor bir müsabakada, bu kadar kolay kırmızı kart çıkartıp oyununun kontrolünün kaybedilmesi, izlenme zevkinden çıkmasına sebebiyet veren bir hakemin, gözlemciler tarafından da kontrol edilmesi ve bu maçın tekrar izlenilmesi gerekiyor.

"YÜZDE YÜZ OFSAYT"

Bugün bize iletilen ve tekrarlarında da izlediğimiz pozisyonda yüzde yüz ofsayt pozisyonu var. Sivasspor'un ilk golü ofsayt. Bunu da göz ardı ediyor. Oyunun geneline baktığınız zamanki aynı hakemin önünde cereyan eden pozisyonlarda hep aleyhimize kararlar verdi. O karardan sonra, ben özellikle yan hakemin verdiği kararları takip ettim.

Bir çok pozisyonda lehimize çalması gereken hareketlerde hep aleyhimize kararlar verdi. Hayrete düştüm, hatta bazı pozisyonlar da dikkatimizi çekti. Orta hakem Yunus Yıldırım'ın bile yan hakemin verdiği kararları iki üç kez bozduğunu gördük. Ayrı bir niyetle sahaya çıkmış gibiydi.”

“TEMASLARIMIZI BAŞLATTIK”

Haldun Üstünel, bu konuda gereken önlemi almak için gerekli temasları şu andan itibaren başlattıklarını vurguladı.

“Bu işin takipçisi olacağız” diyen Üstünel, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu kadar artniyetle sahaya çıkmış bir hakem, bu kadar artniyet içinde bulunan bir hakemin kayıtsız şartsız cezasız kalmaması gerekiyor. Bu nedenle biz bütün girişimlerimizi başlattık. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Zemin iki takım oyuncuları için de aynı şarttaydı bahane aramamamız gerekiyor. Ama bizi hayrete düşüren, oyunun özellikle ikinci yarısında sonuna kadar takip ettiğimiz yan hakemin tutumu oldu. Bu kadar taraflı maç yönetmemesi gerekiyordu. Bir yan hakem maçın önüne bu kadar çıkar mı? Sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Demirören Haber Ajansı - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title