Üstgeçitten Profil Düştü: 2 Yaralı

Üstgeçitten Profil Düştü: 2 Yaralı

Gaziantep'te Üstgeçide Güneşlik Yapmak İçin Monte Edilen 4 Metre Uzunluğundaki Profilin Düşmesi Üzerine Yolda Yürüyen 2 Kişi Yaralandı.

Üstgeçitten Profil Düştü: 2 Yaralı

GAZİANTEP’te üstgeçide güneşlik yapmak için monte edilen 4 metre uzunluğundaki profilin düşmesi üzerine yolda yürüyen 2 kişi yaralandı.

İŞTE OLAY YERİ FOTOĞRAFLARI

Olay, saat 11.00 sıralarında Hürriyet Caddesi Balıklı Durağı'ndaki üstgeçitte meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından üstgeçide güneşlik yapımı için monte edilen profillerden biri yerinden çıkarak 5 metre yükseklikten yola düştü. İyi kaynatılmadığı için yerinden çıktığı iddia edilen 4 metre uzunluğundaki profil, yolda yürüyen 58 yaşındaki Ahmet Tuğrul ile otobüs durağında bekleyen 24 yaşındaki Gazi Ruşen’in kafasına çarptı. Tuğrul ve Ruşen, yere yığılırken, olay yerinde panik yaşandı. Çevreye toplanan meraklılarla yaralılara ilk yardımda bulunmak isteyenler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Yaralılar olay yerine çağrılan ambulansla götürüldükleri 25 Aralık ve Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastaneleri’nde tedaviye alındı.

Vatandaşlar, belediyenin önlem almadan üstgeçitte çalışma yaptığını, profilin de yerine iyi kaynatılmadığı için düştüğünü iddia ederken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.