Ustaoğlu: "Bu Coğrafyada Emeli Olanlar Hüsrana Uğrayacak"
Advertisement

Ustaoğlu: "Bu Coğrafyada Emeli Olanlar Hüsrana Uğrayacak"

Ustaoğlu: 'Bu Coğrafyada Emeli Olanlar Hüsrana Uğrayacak'
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, "Bu coğrafya üzerinde emeli olanlar, yüzyıl öncesinde vekalet savaşlarıyla bölgeyi ve Anadolu'yu bölmeye ve parçalamaya çalışanlar yüzyıl sonra devletleri değil, taşeron örgütleri ön plana çıkararak aynı oyunu ve aynı senaryoyu bölgede sahneye koymaya çalışıyorlar.

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, "Bu coğrafya üzerinde emeli olanlar, yüzyıl öncesinde vekalet savaşlarıyla bölgeyi ve Anadolu'yu bölmeye ve parçalamaya çalışanlar yüzyıl sonra devletleri değil, taşeron örgütleri ön plana çıkararak aynı oyunu ve aynı senaryoyu bölgede sahneye koymaya çalışıyorlar. Ama bir, diri ve iri olduğumuz sürece biliyoruz ki bu coğrafyada emeli olanlar hüsrana uğrayacak." dedi.

Bitlis Öğretmenevi'nde düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Vali Ustaoğlu, bayramın millet, memleket ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

Özellikle İslam coğrafyasında her türlü sıkıntının çekildiği bu dönemde birlik, kardeşlik ve dayanışma adına bayramların çok ayrı anlamı olduğunu ifade eden Ustaoğlu, şöyle devam etti:

"Dünyada farklı coğrafyada inim inim inleyen Müslüman kardeşlerimizin bir nebze de olsa bu acılarını hafifletme adına bayramların çok özel bir anlamı var. Bugün bu vesileyle bayram namazından sonra ellerimizi yüce yaradana açarak tüm Müslüman aleminde çekilen tüm sıkıntıların giderilmesi adına milyonlarca Müslüman dua yaptı. Birlik ve kardeşlik adına rabbim inşallah dualarımızı kabul eder. Bu Müslüman coğrafyanın çekmiş olduğu sıkıntılar bir an önce bertaraf olur. Bunlardan da kurtuluruz."

"Aynı senaryoyu sahneye koymaya çalışıyorlar"

Yüzyıllardır olduğu gibi bundan sonra da bu coğrafyada kardeşçe birlikte yaşayacaklarını vurgulayan Ustaoğlu, şunları kaydetti:

"Bu coğrafya üzerinde emeli olanlar, yüzyıl öncesinde vekalet savaşlarıyla bölgeyi ve Anadolu'yu bölmeye ve parçalamaya çalışanlar, yüzyıl sonra devletleri değil, taşeron örgütleri ön plana çıkararak aynı oyunu ve aynı senaryoyu bölgede sahneye koymaya çalışıyorlar. Ama bir, diri ve iri olduğumuz sürece biliyoruz ki bu coğrafyada emeli olanlar hüsrana uğrayacak. İnşallah milyonların, milyarların tüm İslam ümmeti olan bu coğrafya, yine tek vücut olarak yerini tarihte alacak."

"Şu an itibarıyla 60'ın üzerinde timimiz arazide arama tarama faaliyeti icra ediyor. 60 tim binin üzerinde asker demektir." diyen Ustaoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Binin üzerinde askerimiz bu mübarek bayram ve cuma gününde, milletin huzuru ve güveni ile memleketin sulh ve selameti için ilimizin en ücra köşesinde arama tarama ve arazilerde faaliyet gösteriyor. Allah hepsinden razı olsun. Allah birliğimizi daim eylesin. Bu millet, memleket, vatan ve bayrak uğruna, canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de uzun ömür diliyoruz. Beraber olduğumuz sürece bu coğrafya üzerinde operasyonlar yapmaya çalışanların hüsrana uğrayacağına inanıyoruz. Tarihte de bu böyle oldu, şimdi de böyle. Bundan sonra da inşallah böyle olacaktır. Yeter ki birlik olalım. Kardeşçe ve dayanışma içinde olalım."

Programa Bitlis Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, İl Jandarma Komutanı Albay Erhan Demir, AK Parti İl Başkanı Nesrullah Tanglay, AK Parti Bitlis millletvekili adayı Vahit Kiler, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title