Üst Düzeyde Klinik İş Birliği, İnovasyon Ve Verimlilik Artışı Öneriyor

Üst Düzeyde Klinik İş Birliği, İnovasyon Ve Verimlilik Artışı Öneriyor

20.05.2011 16:10 | Son Güncelleme: 20.05.2011 16:16
Üst Düzeyde Klinik İş Birliği, İnovasyon Ve Verimlilik Artışı Öneriyor

Dünyanın İlk Ve Tek Dijital Genişbantlı MR Sistemi Ingenia 1.5T/3.0T De Imaging 2.0 Şemsiyesi Altında Sunuluyor

Sağlık ve iyi yaşam alanının lider şirketlerinden Philips; Chicago'da düzenlenen RSNA Kongresi'nde ilk kez duyurduğu ve tıbbi/klinik görüntülemede yeni bir çığır açan "Philips Imaging 2.0" ana konseptini ve sinyal-gürültü oranında yüzde 40'a kadar iyileşme sağlayan "Ingenia 1.5T/3.0T MR" lansmanını Türkiye'de de gerçekleştirdi.

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından 19-21 Mayıs 2011 tarihlerinde İstanbul, Harbiye Askeri Müzesi'nde düzenlenen 'TMRD 16. Yıllık Toplantısı'nda yerini alan Philips; toplantı kapsamında Hilton Oteli'nde 19 Mayıs akşamı düzenlenen gece ile "Philips Imaging 2.0" ana konseptini ve "Ingenia 1.5T/3.0T MR"ı yurtiçi ve yurtdışından uzmanlara ve sektör temsilcilerine tanıttı.

Philips Healthcare Türkiye ekibinin katılımının yanı sıra düzenlenecek lansman toplantısı kapsamında; Dr. Ilya Gipp, Philips Imaging 2.0 konsepti ve Ingenia MR sistemleri hakkında bilgi verirken; Krankenhaus der Barmherzigen Brüder, Trier, Academic Teaching Hospital of the University of Mainz'den Dr. Med. Hans Georg Hoffmann ise yeni nesil MRI sistemlerinin teknolojik faydaları kapsamında bir konuşma yaptı.

Imaging 2.0 konsepti ile radyolojide yeni çağ

Klinik tedavi uzmanı ve hasta entegrasyonuyla beslenen Imaging 2.0 konsepti ile Philips, radyolojiye inovasyon ve verimlilik kazandırıyor.

Yenilikçi ve uygun maliyetli çözümlere öncülük etme konusundaki kararlılığını kanıtlayan Philips, spesifik olarak hastaya odaklanan teknolojilerin yanı sıra; radyologlar ve hekimler arasındaki iş birliğini kolaylaştıracak, ileri seviye network araçlarını ön plana çıkarıyor.

Imaging 2.0 konsepti, günümüzde sağlık bakımı alanında var olan bir ikileme; yani daha fazla tüketici kaliteli sağlık bakımı talep ederken, tedaviye ayrılan paranın giderek azalmasına dikkat çekiyor. Klinik tedavi uzmanlarından alınan geri bildirimlere göre Philips'in bu ikileme yaklaşımı; ileri teknoloji kullanımıyla geliştirilmiş akıllı ortak çalışma araçları sunarak hastalardan daha iyi sonuçlar almaya ve sağlık bakım sisteminde maliyetleri azaltmaya dayanıyor.

Philips Türkiye ve Kafkaslar CEO'su ve Philips Healthcare Türkiye Genel Müdürü Willem Rozenberg konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada; "Web 2.0 insanların internet bağlantısını, paylaşımını ve kullanımını nasıl yeniden tanımladıysa, Imaging 2.0 da radyoloji bilimi için yeni bir dünya anlamına geliyor.

Entegrasyonu ve ortak çalışmayı temel alan bu sistem, hasta odaklı yaklaşımı ve güvenliği ileri düzeylere taşıyarak klinik tedavi uzmanlarının bundan sadece birkaç yıl önce hayal bile edemeyeceği kolaylıklar sunuyor. Philips ile artık radyologlar güvenilir teşhis koymak ve bunu meslektaşlarıyla tartışmak için birçok farklı kaynaktan aldıkları bilgileri birleştirebiliyor ve böylece klinik karar alma sürecinin merkezinde yer alabiliyorlar.

Bu tür bir ortak çalışma ve entegrasyona, hasta güvenliği ve konforundaki önemli ilerlemelerin eklenmesi ve bütün bunların radyologlara, mükemmel ekonomik avantajlar sağlayacak şekilde birleştirilmesi, görüntüleme alanında devrim yaratan bir konsept yarattı: Imaging 2.0." dedi.

Sinyal-gürültü oranında, yüzde 40'a kadar iyileşme...!

İlk dijital geniş bant MRI (manyetik rezonans görüntüleme) sistemi olan, yeni Philips Ingenia MR sistemi; CE ve FDA belgesine sahip olup tüm dünyada satışa sunuluyor.

Klinik tedavi uzmanları, yumuşak doku farklarını incelemek için uzun zamandır MRI sistemlerinin sağladığı olağanüstü özellikleri kullanıyor. Şimdiye kadar, tüm MRI sistemlerinde hasta görüntülerini oluşturmak için gereken sinyalleri almak ve işlemek için analog bileşenler kullanılıyordu. Ancak bu işlemlerde analog bileşenlerin kullanımı görüntü netliğinde ve kalitesinde üst seviyelere ulaşmayı kısıtlayan bir etken oldu.

Ingenia MR sistemlerinde ise MRI teknolojisinde ilk kez hastaya en yakın radyo frekansı (RF) alıcı bobininde doğrudan dijital sinyal alma ve işleme tekniği kullanıldı.

Sinyali doğrudan RF alıcı bobininde sayısallaştıran ve dijital bağlantıyı MRI tarama sürecinin tamamında koruyan Ingenia, sinyal-gürültü oranında yüzde 40'a kadar iyileşme sağlama kapasitesine sahiptir. Sinyal-gürültü oranının iyileştirilmesi, klinik tedavi uzmanlarının sinir ve kas-iskelet gibi geleneksel uygulamalar ile tüm vücut ve kardiyak gibi yeni gelişmekte olan uygulamalar dahil geniş yelpazedeki klinik prosedürler için daha kesin kararlar alabilmesine imkan tanıyan keskin bir görüntü netliği sağlıyor.

Ingenia'nın dijital avantajları, analog tabanlı sistemlerin tipik tarama kısıtlamalarını da gideriyor. Az kanallı analog televizyonlardan sınırsız kanallı dijital geniş bant HD televizyonlara geçiş gibi, Ingenia'nın dijital sinyal alma ve iletme özelliği, kanal sayısına bağlı değil. Sabit kanallı analog sistemlerin aksine, kullanıcılar daha yüksek kanal sayısına ihtiyaç duyan yeni uygulamaları kolay ve uygun maliyetli bir şekilde ekleyebiliyor.

Buna ek olarak, klinik bir prosedür için daha yüksek kanallı bir bobine ihtiyaç duyulursa Ingenia'nın kanal sayısına bağlı olmayan yapısı sayesinde MRI sisteminde pahalı donanım ve yazılım güncellemeleri gerekmeksizin tarama yapılabiliyor. Bu da hastanelere günümüzde ve gelecekte en ileri teknoloji uygulamaları kullanabilme esnekliği sağlıyor.

Philips'in yeni ürünleri, radyoloji alanında öncü, yenilikçi ve uygun maliyetli çözümler getiriyor

• Ingenuity BT: Bu yeni BT (bilgisayarlı tomografi) cihazı, dozu yüzde 80'e kadar azaltarak hastaya verilen önemi birinci sıraya koyarken tanısal görüntü kalitesini koruyup ve uzaysal çözünürlüğü artırıyor. Normal dozun çok daha altında dozlarda tam doz görüntülerle aynı kalitede görüntü verecek şekilde tasarlanan Ingenuity BT sistemi, kemik ve dokuların detaylı şekilde görüntülenmesine olanak tanıyan teknolojik özellikleri sayesinde daha doğru teşhis koymaya yardımcı oluyor.

• Ingenuity TF PET/MR: Philips'in bütün vücut PET/MR sistemi, PET sisteminin moleküler görüntüleme özelliklerini MR (manyetik rezonans görüntüleme) sisteminin üstün yumuşak doku kontrastıyla birleştiriyor. Sistemle ilgili çalışmalar, İsviçre'de Cenevre Üniversitesi'nde, New York'ta Mount Sinai Medical Center'da ve Almanya'da FZD, Dresden'de devam ediyor.

• Ingenuity TF PET/BT: PET (pozitron emisyon tomografisi) ve BT (Bilgisayarlı Tomografi) sistemlerini; onkolojik görüntüleme, kardiyak perfüzyon ve tanısal BT alanlarında çalışmalar gerçekleştirecek şekilde birleştiren, ileri teknoloji bir hibrid görüntüleme sistemi. Ingenuity TF PET/BT sistemi; Ingenuity BT cihazının düşük dozda, hızlı, yüksek kalitede görüntü özelliği dahil tüm teknolojik avantajlarını bünyesinde barındıran akıllı bir entegrasyon örneği.

• IntelliSpace Portal: Radyologlar ve ilgili hekimler arasında her zaman ve her yerde koordineli çalışmayı kolaylaştıran ve ileri network özellikleriyle klinik teşhis sürecini hızlandıran ilk çok-amaçlı, çok-kullanıcılı ve diğer üretici firmaların sistemlerinden elde edilen imajları da destekleyen iş istasyonu.

• Juno DRF: İlk olarak ABD'de piyasaya sunulan uzaktan kumandalı düz dedektör sistemi Juno DRF, dijital radyografi ve floroskopi uygulamalarını tek bir sistemde birleştirerek çok sayıda uygulamayı bir arada sunuyor. Sistemin ikili görüntüleme modu, mekân kullanımını daha verimli hale getirirken daha hızlı bir iş akışı ve daha fazla hasta uygulaması sağlıyor. Juno DRF Ocak 2010'dan bu yana Batı Avrupa'da satılmaktadır, ancak Kanada'da ve Türkiye'de henuz satışı yoktur.

• DigitalDiagnost – ER Wireless: Dayanıklı kablosuz portatif dedektörü, tutma kolu ve kablosuz tasarımıyla en zor anatomik incelemelerde bile kolay manevra yapma imkanı tanıyan ve acil servis, travma ve bakım ünitelerindeki kritik hastalara erişimi kolaylaştıran röntgen sistemi.

• iU22 xMATRIX Ultrasound: Klinik tedavi uzmanlarının aynı anda iki tam çözünürlüklü görüntü elde etmesine imkan tanıyarak trandüseri hareket ettirmeye, döndürmeye veya çevirmeye gerek duymadan aynı sürede iki katı klinik bilgi elde edilmesini sağlayan yeni ultrason sistemi. Klinik deneyler bu çözümün iş akışını hızlandırdığını ve böylece ekonomik değeri artırmanın yanı sıra anatomik algıyı iyileştirerek klinik tedavi uzmanlarının klinik bakım kararlarını alırken daha detaylı bilgi sahibi olmasını sağladığını göstermiştir.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Üst Düzeyde Klinik İş Birliği, İnovasyon Ve Verimlilik Artışı Öneriyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 11:12:26. #1.15#
title