Üsküp: Beckham'ın Çalınan Cipi, Açık Arttırmayla Satılacak

İngiltere Milli Takımı'nın Eski Kaptanı David Beckham'ın Çalınan Cipinin Makedonya'da Bulunduğu ve Cipin Açık Arttırmayla Satılacağı Bildirildi.

Üsküp: Beckham'ın Çalınan Cipi, Açık Arttırmayla Satılacak

İngiltere Milli Takımı'nın eski kaptanı David Beckham'ın çalınan cipinin Makedonya'da bulunduğu ve cipin açık arttırmayla satılacağı bildirildi.

Real Madrid'in yıldız futbolcusu David Beckham'ın İspanya'da çalınan cipi, Makedonya'da ortaya çıktı. Makedon medyasında yer alan haberlerde, İngiliz yıldızın yaklaşık 100 bin Euro değerindeki cipinin, Madrid'de çalındıktan sonra Yunanistan'a kaçırıldığı oradan da Makedonya'ya geçirildiği ifade edildi. Makedonya'da yayın yapan Kanal 5 Televizyonu'na konuşan Makedon polis yetkilileri, Kasım ayında bir Makedon Şehri'nde el konulan cipin, önümüzdeki günlerde açık arttırmayla satılacağını açıkladı. Polis yetkilileri ayrıca, cipin, insan kaçakçılığı yapan 2 Bulgar'ın kontrolündeyken, Makedon polisinin Arnavutluk sınırında yaptığı bir operasyonla ele geçirildiğini de vurguladı.

Bu arada, ismini vermek istemeyen Makedonya Otomobil Kulübü'nden bir yetkili ise AFP'ye yaptığı açıklamada, Beckham'ın cipinin, Üsküp Havaalanı yakınlarındaki bir parkta tutulduğunu ifade ederken, cipin açık arttırmayla satılıp satılmayacağı konusunda ise kesin bir bilgilerinin olmadığını, olayın sadece Makedon basınında yer aldığını da söyledi.

David Beckham'ın lüks cipi, Beckham, Madrid yakınlarındaki Alcobendas alışveriş merkezinde çocukları ile birlikte yemek yerken, alışveriş merkezinin önünden çalınmıştı. Beckham'ın cipinde ve park yerinde yüksek düzeyde güvenlik önlemi olmasına rağmen, daha sonra yapılan araştırmalarda hırsızların bir yazılım programını kullanarak aracı hareket ettirdikleri tespit edilmişti.