ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Üsküdar Üniversitesi Haberleri

Üsküdar Üniversitesi haber, Üsküdar Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üsküdar Üniversitesi 26.4.2018
Dijital devrim, sosyal ilişkileri etkiledi
Üsküdar Üniversitesi 5. Uluslararası İletişim Günleri, Türkiye'den ve dünyadan alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleşiyor.
Üsküdar Üniversitesi 24.4.2018
Aşılama Yapılmazsa Salgınlar Artabilir
Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinden Dr.
Üsküdar Üniversitesi 20.4.2018
5. Bilim ve Fikir Festivali
Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, üniversitenin Çarşı Yerleşkesinde gerçekleştirilen "5.
Üsküdar Üniversitesi 19.4.2018
14. Akbank Kısa Film Festivali'nin Ödüllü Filmleri, Üniversitelerde Gösterilecek
Filmler, 27 Nisan'da Üsküdar Üniversitesi, 30 Nisan'da Boğaziçi Üniversitesi, 2 Mayıs'ta İstanbul Kültür Üniversitesi, 3 Mayıs'ta Özyeğin Üniversitesi, 4 Mayıs'ta Beykent Üniversitesi, 7 Mayıs'ta Yeditepe Üniversitesi, 8 Mayıs'ta Doğuş Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, 9 Mayıs'ta Maltepe Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi, 14 Mayıs'ta Sabancı Üniversitesi, 15 Mayıs'ta Galatasaray Üniversitesi, 16 Mayıs'ta Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve 17 Mayıs'ta ise Koç Üniversitesi'nde izlenebilecek.
Üsküdar Üniversitesi 14.4.2018
Prof. Dr. Baydur: Harekatın Sonuçları Büyük Olacak
ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'yi vurmasını değerlendiren Prof. Dr. Mithat Baydur, Suriye'nin artık bölüneceğini söyleyerek, "Harekat sadece füzelerden ibaret değil, titreşimleri büyük olacak.
Üsküdar Üniversitesi: Sigara, Ses Sağlığının Düşmanı!Üsküdar Üniversitesi 14.4.2018
Üsküdar Üniversitesi 12.4.2018
Alevlenme Dönemlerinde Yatarak Tedavi Şart
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Semra Baripoğlu, pskiyatrik hastalıklarda yatarak tedavinin özellikle alevlenme dönemlerinde hastalığın kontrolünü sağlama açısından önemli olduğunu vurguladı.
Üsküdar Üniversitesi 10.4.2018
Otizmli Çocuk Yaşıtlarıyla Daha Çabuk Öğreniyor
Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Prof.
Üsküdar Üniversitesi 9.4.2018
Teknoloji Giren Yataktan Uyku Kaçıyor!
Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi Psikiyatri Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatma Duygu Kaya Yertutanol, televizyon, bilgisayar ve cep telefonu gibi teknolojik cihazların uyku sağlığımızı tahmin ettiğinizden daha da olumsuz etkilediğine dikkat çekti.
Üsküdar Üniversitesi 7.4.2018
Gen Analiziyle Antrenman Metotları Geliştirilebiliyor
Programda "Spor Genetiğinde Güncel Yaklaşımlar" konulu sunum yapan Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç.
Üsküdar Üniversitesi 6.4.2018
Türk Toplumu Olarak Balkanlar'a Sahip Çıkmalıyız
Üsküdar Üniversitesi, Türkiye ile Yunanistan arasında 1923'te yapılan sözleşme uyarınca yaşanan mübadele, "Göç Eden Hayatlar" başlıklı programda konuşuldu.
Üsküdar Üniversitesi 4.4.2018
Parkinson'un Temel Nedeni Dopamin Eksikliği
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Barış Metin, Parkinson'un beyinde dopamin isimli bir maddenin eksikliğine bağlı oluşan bir hareket bozukluğu olduğunu söyledi.
Üsküdar Üniversitesi 3.4.2018
Tasavvuf Eserlerinin İyi Filtrelenmesi Gerekiyor"
Batı'daki Müslüman düşmanlığına karşı İslam'ın doğru anlaşılması için önemli çalışmalarda bulunan ve "Kur'an-ı Kerim: Bir Biyografi" isimli eseriyle Kerim Vakfı ve TÜRKKAD tarafından 2012 yılında "DOST İslam'a Hizmet Ödülü" alan Prof. Dr. Lawrence, Üsküdar Üniversitesi'nde, "Biyografi, Hafıza ve Lisan: 17.
Üsküdar Üniversitesi 30.3.2018
Rektör Tarhan'dan, 'İnanç Psikolojisi ve Bilim' Konferansı
Taha AYHAN-MALATYA-DHA) ÜSKÜDAR Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Malatya'da öğretmenler ve öğrencilere 'İnanç Psikolojisi ve Bilim' konulu konferans verdi.
Üsküdar Üniversitesi 30.3.2018
Dha Yurt Bülteni-9
Görüntü Dökümü: -Salondan görüntüler -Başkan İsmail Hakkı Edebali sunum yaparken -Detaylar Haber-Kamera: Mehmet İNAN/BURSA,-  ========================================================== Rektör Tarhan'dan, 'İnanç Psikolojisi ve Bilim' konferansı ÜSKÜDAR Üniversitesi Rektörü Psikiyatrist Prof.
Üsküdar Üniversitesi 29.3.2018
Beyin Gelişiminde İlk 4 Yaş Önemli!
Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Öğretim Üyesi Prof.
Üsküdar Üniversitesi 27.3.2018
Bu Cuma 2. Kapı Tasarlıyorum Yarışması'na Katılım İçin Son Gün
Markalı büyük konut projelerinin vazgeçilmez markası, Bağdat Caddesi kentsel dönüşüm pazarının yüzde 65'ine sahip Artella Ahşap Kapı Sistemleri, sosyal sorumluluk projesiyle de adından söz ettiriyor. Türkiye'de ilk kez geçen sene düzenlenen ve Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarım bölümlerinde okuyan 1000 öğrencinin başvurduğu "Kapı Tasarlıyorum" yarışması, gelenekselleşti. Sektördeki tasarım açığını kapatmak üzere ilk defa geçen sene düzenlenen ve büyük ses getiren yarışma, bu sene üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarım ve grafik tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin başvurularını kabul ediyor. Birincinin 10 bin TL, ikincinin 6 bin TL, üçüncünün 4 bin TL ve mansiyonunun 2 bin TL kazanacağı yarışmanın jüri üyeleri Alpar Mimarlık Kurucusu Mimar Tahsin Alpar, Gönye Mimarlık Kurucu Ortağı İç Mimar Gönül Ardal, AE Mimarlık Kurucusu Mimar Ahmet Erkurtoğlu, Artella Genel Müdürü İç Mimar Ahmet Yalçın ve Habertürk Yazarı, Üsküdar Üniversitesi Yrd.
Üsküdar Üniversitesi 23.3.2018
Bediüzzaman Said Nursi, Üsküdar Üniversitesi'nde Anıldı
Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 58. yıl dönümünde Üsküdar Üniversitesi Çağın Vicdanı Kulübü'nün düzenlediği programda anıldı.
Üsküdar Üniversitesi 23.3.2018
Epilepsi Cerrahisi İle Tedavi Mümkün
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç.
Üsküdar Üniversitesi 21.3.2018
Prof. Dr. Stephen M. Stahl'a Fahri Doktora Unvanı Verildi
Psikiyatri alanında akademik çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Stephen M. Stahl, Üsküdar Üniversitesi tarafından "Fahri Doktora" unvanına layık görüldü.
Üsküdar Üniversitesi 20.3.2018
Tsk, 15 Temmuz Travmasının Sarsıntısını Afrin'de Tedavi Etti"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Eğer Türkiye, toplumun kardeşliğini ve dostluğunu yanına alırsa bir şekilde kendi kendine yeten bir toplum oluşturmuş olacak.
Üsküdar Üniversitesi 15.3.2018
Bebekler İçin İlk 3 Yaşta Yapılan Oyun Grupları
Merhaba anneler,Bu haftaki konuğumuz Duyusal Akademi Duyu Bütünleme Terapisi Uzmanı- Fizyoterapist ve Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebru Sidar.
Üsküdar Üniversitesi 14.3.2018
TBMM Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu
Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, uyuşturucu trafiğinde "Balkan Yolu" adı verilen güzergahta bulunan Türkiye üzerinden geçtiğimiz yıl yaklaşık 450 ton eroinin geçtiğini söyledi.
Üsküdar Üniversitesi 13.3.2018
Dikkat Dağınıklığı Olan Çocuklarda Duyu Bütünleme
Merhaba anneler;Bu haftaki konuğumuz Duyusal Akademi Duyu Bütünleme Terapisi Uzmanı- Fizyoterapist ve Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebru Sidar.
Üsküdar Üniversitesi: Sabahları İlk İşiniz, Gazete Okumak Olmasın!Üsküdar Üniversitesi 12.3.2018
Üsküdar Üniversitesi 11.3.2018
Narsisizmi Sosyal Medya Besliyor"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, narsisizmi sosyal medyanın beslediğini belirterek, sosyal medyaya çok sayıda kişisel görüntü veren insanların kendisini sergilemesinin narsistliğin belirtisi olduğunu söyledi.
Üsküdar Üniversitesi 10.3.2018
Sağlıkta Ahlak Sempozyumu" Başladı
"Bilimin, eğitimin, hekimin, hastanın, hastalığın, tedavinin...' kısacası hayatımıza dair her şeyin hakkıyla yapılmasını, yani 'Ahlaklı' olmasını önemsiyoruz" mesajıyla düzenlenen "Sağlıkta Ahlak Sempozyumu"nda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadriye Kart Yaşar, İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.
Üsküdar Üniversitesi 8.3.2018
Çocuklarımızda Duyusal Bütünlemenin Önemi
Merhaba anneler;Bu haftaki konuğumuz Duyusal Akademi Duyu Bütünleme Terapisi Uzmanı- Fizyoterapist ve Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebru Sidar. Çocuklarımızda ve hatta ebeveynler olarak bizlerde Duyusal Bütünlemenin öneminden söz ettik. Umarım sizlerde beğenmişsinizdir.
Üsküdar Üniversitesi 6.3.2018
Avrupa'da Yasa Dışı Gelirin Çoğu Uyuşturucudan Elde Ediliyor"
Atasoy, INCB 2017 Raporu'nu, rektör yardımcısı olduğu Üsküdar Üniversitesi'nde basın mensuplarıyla paylaştı.
Üsküdar Üniversitesi 2.3.2018
Hülya Koçyiğit'e 3. Yüksek İnsani Değerler Ödülü
Sanatçı Hülya Koçyiğit, Üsküdar Üniversitesinin toplumu, doğayı, evreni düşünen, yaşamı ile örnek olan ve ilham veren kişilere ve kurumlara verdiği Yüksek İnsani Değerler Ödülüne layık görüldü.
Üsküdar Üniversitesi 2.3.2018
3. Yüksek İnsani Değerler Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Üsküdar Üniversitesinin "3. Yüksek İnsani Değerler Ödülleri" sahiplerini buldu.
Üsküdar Üniversitesi 1.3.2018
29. Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu
Röportaj dalında birinci olan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Hayati Koray Korkmaz, ikinci olan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Sariye Nur Dönmez ile üçüncü olan Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Ozan Oğuz Kurt'a ödüllerini Hanzade Doğan Boyner ile Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof.
Üsküdar Üniversitesi 1.3.2018
Göç, Çocuk ve Sosyal Uyum Uluslararası Katılımlı Sempozyumu"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, göç gibi sosyal olaylardan en çok çocukların etkilendiğini, bu nedenle bu çocuklara daha özel davranmak gerektiğini belirtti.
Üsküdar Üniversitesi 1.3.2018
29. Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu (2)
Röportaj dalında birinci olan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Hayati Koray Korkmaz, ikinci olan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Sariye Nur Dönmez ile üçüncü olan Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Ozan Oğuz Kurt'a ödüllerini Hanzade Doğan Boyner ile Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof.
Üsküdar Üniversitesi 1.3.2018
29. Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu (3)
Röportaj dalında birinci olan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Hayati Koray Korkmaz, ikinci olan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Sariye Nur Dönmez ile üçüncü olan Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Ozan Oğuz Kurt'a ödüllerini Hanzade Doğan Boyner ile Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof.
Üsküdar Üniversitesi 1.3.2018
29. Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu (1)
Röportaj dalında birinci olan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Hayati Koray Korkmaz, ikinci olan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Sariye Nur Dönmez ile üçüncü olan Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Ozan Oğuz Kurt'a ödüllerini Hanzade Doğan Boyner ile Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof.
Şu an buradasınız: Üsküdar Üniversitesi Haberleri | Üsküdar Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 9 - Üsküdar Üniversitesi haberleri, son dakika üsküdar üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Engelli Bireyi Sosyal İlişkileri Güçlendiriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:35:00. #1.15#
title