Üsküdar'da Filistin Ve Lübnan'a Destek İçin Resim Sergisi Açıldı

Üsküdar'da Filistin Ve Lübnan'a Destek İçin Resim Sergisi Açıldı

Bir Çok Sivil Toplum Örgütünün Destek Verdiği Resim Sergisine Bağış Yapan Vatandaşlara Kartpostal, Şapka Ve Filistin Bayrağı Hediye Edildi. Organizasyona Destek Vermek İçin Gelen İstanbul Uçurtmacılar Derneği İse Siyah Renkte Hazırladıkları Uçurtmaları Önce Uçurdular Sonra İpini Keserek Gökyüzüne...

Üsküdar'da Filistin Ve Lübnan'a Destek İçin Resim Sergisi Açıldı

Bir çok sivil toplum örgütünün destek verdiği resim sergisine bağış yapan vatandaşlara kartpostal, şapka ve Filistin bayrağı hediye edildi. Organizasyona destek vermek için gelen İstanbul uçurtmacılar derneği ise siyah renkte hazırladıkları uçurtmaları önce uçurdular sonra ipini keserek gökyüzüne bıraktı.
Üsküdar Mihrimah Sultan Camii önünde başlayan ve resim sergisine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Konuşma yapan İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım, ¨Filistin ve Lübnan`a vahşice saldıran ve her türlü silahı kullanırken, hiçbir vicdani sorumluluk taşımayan, bütün dünyaya rağmen tüm bombaları atan ve bu bombaları atarken ve bunların altında ölecek olan çocukları ve kadınları zevkle seyreden vahşi bir İsrail ile karşı karşıyayız. Bu İsrail bir yaşındaki çocuğa bomba atıyor, bir yaşındaki çocuğun başına silah sıkıyor. Bütün bunları yaparken şunu haykırıyor ben ne yaparsam yapayım hiç kimse bana karşı çıkamaz. Zanneediyorki tüm dünya Filistin ve Lübnan`ı unuttu. Ama biz Üsküdar`dan şu masajı veriyoruz, biz Filistin ve Lübnan`ın yanındayız, biz sizin ne kadar katil olduğunuzu biliyoruz¨ dedi.
Vatandaşlar tarafından beğeni ile geziler fotoğraf sergisinde Filistin ve Lübnan için yardım toplandı. Bağış yapan vatandaşlara kartpostal, Filistin bayrağı ve şapka hediye edildi. Düzenlenen organizasyona destek vermek için gelen bir diğer kuruluş ise İstanbul Uçurtmacılar Derneği oldu. Dernek hazırladıkları siyah uçurtamaları önce havalandırdı, sonra ipini keserek gökyüzüne bıraktı. Dernek Başkanı Mehmet Nacı Aköz, ¨Kara renkli uçurtmalarımız katilleri, beyaz ipleri ise ardından gelecek barışı ve geleçceği simgelemesi için için rengini kara yaptık¨dedi. Vatandaşlar ise standalara koyulan bir deftere Filistin ve Lübnan için mektup yazdı.


Kaynak: DHA