Üsküdar Belediyesi 1. Spor Oyunları Devam Ediyor

Üsküdar Belediyesi'nin, Sporun Gençler Arasında Yaygınlaşması ve Gençlerin Spora Yönlendirilmesi Amacıyla Düzenlediği Üsküdar Belediyesi 1. Spor Oyunları Devam Ediyor.

Üsküdar Belediyesi 1. Spor Oyunları Devam Ediyor

Üsküdar Belediyesi'nin, sporun gençler arasında yaygınlaşması ve gençlerin spora yönlendirilmesi amacıyla düzenlediği Üsküdar Belediyesi 1. Spor Oyunları devam ediyor.

12 Nisan Cumartesi günü Burhan Felek Spor Kompleksi Atletizm Sahası'nda düzenlenen törenle başlayan spor oyunlarına İstanbul'un yanı sıra Edirne, Kırklareli, Sakarya ve İzmit'teki 118 okul ve spor kulübünden yaklaşık 2 bin sporcu katılıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır, minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler yaş gruplarında ilköğretim okulu takımları ve çeşitli kulüplerine üye sporcuların katıldığı spor oyunlarının gelecek yıllarda daha fazla sporcunun katılımıyla devam edeceğini kaydederek, spor etkinliklerinin Üsküdar'a hareket ve canlılık getireceğini söyledi.

22 Nisan Salı gününe kadar devam edecek olan spor oyunları hentbol, judo, tekvando ve atletizm dallarında düzenlenen heyecanlı karşılaşmalara sahne oluyor. Spor oyunları programına göre 18, 21 ve 22 Nisan tarihlerinde hentbol, 19 ve 20 Nisan'da da tekvando karşılaşmaları Burhan Felek Spor Kompleksi Kubbe Salonu'nda yapılacak.

(İS-İY-NÇ-S)

Kaynak: İHA