Uşak - Uşak´Ta Elyaf Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altı
Haberler » Güncel » Haber

Uşak - Uşak´Ta Elyaf Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altı

Uşak'ta Bir Elyaf Fabrikasında Yangın Çıktı. Yangın İtfaiye Ekiplerince Söndürülmeye Devam Ederken, Olayda Herhangi Bir Yaralanma ve Can Kaybının Yaşanmadığı Bildirildi.

Uşak - Uşak´Ta Elyaf Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altı

Uşak'ta bir elyaf fabrikasında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerince söndürülmeye devam ederken, olayda herhangi bir yaralanma ve can kaybının yaşanmadığı bildirildi.

Uşak Tekstil Organize Sanayi B÷lgesi 120 Sokakta bulunan Erhan Ãamcı'ya ait Ãakırbay Elyaf Fabrikası'nda bugün saat 17.00 sıralarında yangın _ıktı. Fabrikanın arka b÷l³m³nde başlayıp kısa s³rede fabrikayı saran yangını farkeden vatandaşlar durumu jandarma ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Organize Sanayi B÷lgesi itfaiye ekiplerinin m³dahale ettiği yangın kontrol altına alınamayınca destek ekipler istendi. Çevre il_elerden gelen itfaiye ekiplerininde desteğiyle yangına su ve k÷p³kle m³dahale edilmeye başlandı. Yaklaşık 6 saattir kontrol altına alınamayan yangınla ilgili çalışmalar devam ederken, herhangi bir yaralanma ve can kaybının yaşanmadığı bildirildi. İtfaiye ekipleri iki aracın içerisinde bulunduğu fabrikada herhangi bir patlama yaşanmaması için de çevre güvenliği aldı.

Olay yerine gelen Uşak Valisi Ízdemir Ãakacak, ¦l Jandarma Alay Komutan Vekili Jandarma Binbaşı Osman Topbaş, Uşak Valili­i ¦l Afet ve Acil Durum M³d³r³ ¦smail Karaalp ve Uşak Organize Sanayi B÷lgesi Y÷netim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım yetkililerden söndürme çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Yangınla ilgili açıklama yapan Vali Çakacak, elektrik konta­ından _ıktı­ının tahmin edildiğini belirtiği yangına çok sayıda itfaiye ekibinin m³dahale ettiğini söyledi.

Öte yandan, tahminlere göre 1 milyon TL'ye yakın zararın olduğu yangını çaresizce izleyen fabrika sahibi Erhan Ãamcı kalp krizi geçirdi. Çamcı olay yerindeki ambulansla Uşak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.