Uşak: Uşak Emniyet Müdürlüğü'nde Rütbe Terfi Töreni

Uşak: Uşak Emniyet Müdürlüğü'nde Rütbe Terfi Töreni

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olan ve bir üst rütbeye terfi etmeye hak kazanan 6 personelin apoletleri, düzenlenen törende eşleri tarafından takıldı.

Uşak: Uşak Emniyet Müdürlüğü'nde Rütbe Terfi Töreni

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olan ve bir üst rütbeye terfi etmeye hak kazanan 6 personelin apoletleri, düzenlenen törende eşleri tarafından takıldı.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen apolet takma töreninde, terfi eden 6 personelin apoletlerini takan eşleri, büyük heyecan yaşadı. Uşak Yazlık Polisevi'nde düzenlenen terfi törenine Vali Kayhan Kavas, Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Eroğul, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Coşkun Usta, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, Uşak Milletvekilleri Ahmet Çağlayan, Alim Tunç ve Osman Coşkunoğlu ile polis eşleri ve emniyet çalışanları katıldı. Düzenlenen rütbe töreni, verilen kokteylle sona erdi.

Uşak İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, emniyet teşkilatının kurulduğu günden beri çağın ihtiyaçlarına ve teknolojik yeniliklere göre sürekli olarak kendisini yenilediğini belirterek, "Teşkilat olarak, diğer güvenlik güçlerimiz gibi din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde birarada yaşamasını sağlama ve sağlanan bu ortamı kararlı bir şekilde devam ettirme görevini başarıyla yerine getirmeyi hedefliyoruz. Vatandaşına şefkatle yaklaşan, milli birlik ve bütünlüğümüzü koruma, huzur ve güven ortamını sağlamada demokrasiye inanan, hukukun üstünlüğüne saygılı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, laik Cumhuriyet'in teminatı, eşit, tarafsız, milli ve manevi değerlerimizi koruyan kararlı bir polis teşkilatıyız. 21. yüzyılda sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelere paralel olarak insanımızın beklentilerine cevap veren, yalnız ülkemizde meydana gelen değişimleri takip etmekle yetinmeyerek, dünyada meydana gelen değişimleri de takip ederek, hızlı bir şekilde uyum sağlamaktadır. Başarılarımızın sürdürülebilmesi için, birlik ve beraberliğimizin yanında halkımızın güven ve desteğine ihtiyacımız olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Çünkü, günümüzde çağdaş polislik, yakalanan suçlu oranı ile değil halkla geliştirilen ilişkilerin niteliği, halka verilen güven ve suçu önleme sorumluluğuna halkın katılımını sağlama oranı ile ölçülür. Tüm arkadaşlarımın bu bilinç içerisinde görevinizi en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğine yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan törenle; 3. Sınıf Emniyet Müdürü Hadar Şahin 2. sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne, 4. sınıf Emniyet Müdürü Ziya Dilmen 3. sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne, Başkomiser Hüseyin Özen ve Ersin Kural Emniyet Amirliği'ne, Komiser Ali Kırabalı başkomiserliğe, Komiser Yardımcısı Cengiz Topatmış komiserliğe terfi etti.

Kaynak: İHA