Uşak'taki Hırsızlık Şebekesi, 8 Ay Süren Takip Sonucu Çökertildi

Uşak'taki Hırsızlık Şebekesi, 8 Ay Süren Takip Sonucu Çökertildi

Uşak'ta, Hırsızlık Yapmak Amacıyla Çete Oluşturmak ve Kablo Hırsızlığı Yapmak Suçlarından Mahkemeye Çıkartılan 20 Şüpheliden 10'u Tutuklandı.

Uşak'taki Hırsızlık Şebekesi, 8 Ay Süren Takip Sonucu Çökertildi

Uşak'ta, hırsızlık yapmak amacıyla çete oluşturmak ve kablo hırsızlığı yapmak suçlarından mahkemeye çıkartılan 20 şüpheliden 10'u tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Türk Telekom, TEDAŞ ve çok sayıda işyerine ait fiberoptik kabloları çalarak sattıkları iddia edilen 20 kişi, jandarma tarafından 2 gün önce gözaltına alınmıştı. Yaklaşık 8 ay Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı nezaretinde sürdürülen takip sonucu gözaltına alınan 20 kişilik hırsızlık şebekesi, bugün adliyeye sevk edildi. Hırsızlık yapmak amacıyla çete oluşturmak ve hırsızlık suçlamalarından savcılığa çıkartılan 20 şüpheliden B.O, A.A, A.A, H.T, M.Y, C.S, T.K, C.Ç, R.B. ve M.K. isimli 10

kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Uşak E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Kablo hırsızlarının çaldıkları kabloların çoğunu sattığı bildirilirken, jandarma tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 20 şüpheliden bazılarının ikametlerinde çaldıkları kabloların da bulunduğu öğrenildi. Olayla ilgili tahkikat sürdürülüyor.

(KY-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA