Uşak'taki Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonunda Tahliye

Uşak'taki Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonunda Tahliye

Uşak'ın Sivaslı İlçesinde Düzenlenen Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonu Kapsamında Tutuklanma İstemiyle Mahkemeye Sevk Edilen, Aralarında 'Sulu Veda Partisi' ile Gündeme Gelen Eski Sivaslı Kaymakamı S.y. ile Eski İlçe Emniyet Müdürü M.h.ö'nün de Bulunduğu 12 Kişi Tahliye Edildi.

Uşak'taki Fuhuş ve Uyuşturucu Operasyonunda Tahliye

Uşak'ın Sivaslı ilçesinde düzenlenen fuhuş ve uyuşturucu operasyonu kapsamında tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen, aralarında ''sulu veda partisi'' ile gündeme gelen eski Sivaslı Kaymakamı S.Y. ile eski İlçe Emniyet Müdürü M.H.Ö'nün de bulunduğu 12 kişi tahliye edildi.

Mahkemede ifadeleri alınan 12 kişinin tahliye edilmesi kararlaştırıldı. Bu kişiler hakkında dava açılıp açılmayacağına daha sonra savcının karar vereceği bildirildi.

Ağustos ayında Erzurum'un Oltu ilçesine tayin edilen eski Sivaslı Kaymakamı S.Y. için ilçedeki eğlence yerinde gece düzenlenmiş, geceye katılan davetlilerle havuzda eğlenen kaymakam hakkında İçişleri Bakanlığınca soruşturma açılmış, soruşturmanın ardından S.Y, Urfa Vali Yardımcılığı görevine atanmıştı.

Bu olayın ardından cuma günü ilçenin Evrenli mevkisinde kaymakam için veda eğlencesi düzenlenen mekana polis ekiplerince fuhuş ve uyuşturucu operasyonu düzenlenmiş, 11 kişi gözaltına alınmıştı.

Zanlılar İzmir Adliyesine sevk edilmiş, eski kaymakam S.Y'nin de aralarında bulunduğu 6 kamu görevlisi ifade vermek üzere adliyeye gelmişti.

Kaynak: AA