Uşak'taki Esrarengiz Cinayetler

Uşak'taki Esrarengiz Cinayetler

Uşak'ta 5 Gün Arayla Aynı Yöntemlerle Öldürülmüş Olarak Bulunan 2 Kadın Cesediyle İlgili Yürütülen Soruşturmada Öldürülen Kadınlardan Nurcan Yıldırım'ın Eski Eşi Ekrem Babacan, Olayın Aydınlatılmasını İstedi.

Uşak'taki Esrarengiz Cinayetler

Uşak'ta 5 gün arayla aynı yöntemlerle öldürülmüş olarak bulunan 2 kadın cesediyle ilgili yürütülen soruşturmada öldürülen kadınlardan Nurcan Yıldırım'ın eski eşi Ekrem Babacan, olayın aydınlatılmasını istedi.

Uşak'ın Ulubey ilçesine bağlı Dutluca köyünde geçtiğimiz Salı gecesi saat 03.00 sıralarında dört bıçak darbesiyle yaralandıktan sonra başı taşla ezilen, ayağına ağırlık bağlanarak dereye atılan Nurcan Yıldırım'ın eski eşi Ekrem Babacan, olayın aydınlatılmasını istedi. Nurcan Yıldırım'la 7 yıl evli kaldıklarını ve geçimsizlik yüzünden 2001 yılında ayrıldıklarını belirten Babacan, "Biz 1993 yılında evlendik ve geçimsizlik nedeniyle 2001 yılında ayrıldık. 4 çocuğumuz oldu. Ayrıldıktan sonra çocukları Manisa'nın Selendi ilçesinde yurda verdik. Nurcan her ay çocukları ziyaret ediyordu. 2 aydır çocukları ziyaret etmemiş. Önceki gün çocuklar beni aradı ve annelerinden haber alamadıklarını bildirdi. Muğla'da çalıştığım için birkaç gün önce Uşak'a geldim. Emniyet Müdürlüğü'ne başvurarak Nurcan'ın fotoğrafını verdim. Sonra jandarma aradı ve olayı öğrendim. Olayın faillerinin bir an önce bulunmasını istiyorum" dedi.

Öte yandan Nurcan Yıldırım ve Akse Çamlığı'nda ölü bulunan, kimliği henüz tespit edilemeyen kadın cesediyle ilgili soruşturma sürdürülüyor. Nurcan Yıldırım'ın öldürülmesi olayına karıştığı iddia edilen ve gece gözaltına alınan G.D. isimli kişi bugün sevk edildiği Ulubey Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakıldı.

(KY-NÇ-Y)